Demakijaż to niezbędny element świadomej pielęgnacji. Powinniśmy wykonywać go codziennie, nawet wtedy, kiedy nie nosimy makijażu. Jednym z kosmetyków, które świetnie sprawdzą się do tego celu, jest mleczko do demakijażu. Nie tylko oczyści skórę z zanieczyszczeń, ale jednocześnie sprawi, że nawilżający krem do twarzy oraz pozostałe kosmetyki pielęgnacyjne świetnie się wchłoną.

Czym jest mleczko do demakijażu?

Mleczko do demakijażu to kosmetyk pielęgnacyjny, który na nowo zyskuje popularność. Jest lekką, niezapychającą porów emulsją, która skutecznie usuwa makijaż, bez konieczności nadmiernego pocierania skóry. Mleczko do demakijażu to kosmetyk idealny dla cer suchych i wrażliwych, ale sprawdzi się równie dobrze w przypadku cery mieszanej – jego delikatna formuła nie zapycha porów i sprawia, że skóra jest ukojona i miękka w dotyku. Mleczko do demakijażu sprawia, że skóra jest idealnie przygotowana pod nawilżający krem do twarzy.

Mleczko do demakijażu po wielu latach niesławy ponownie powraca do łask. Przez pewien czas wiele kobiet zrezygnowało ze stosowania go, ponieważ nie odpowiadał im nieprzyjemny efekt i niekomfortowe uczucie, jakie pozostawiał na twarzy po zastosowaniu.

Na szczęście mleczka do demakijażu, które aktualnie znajdziemy na rynku, są pozbawione składników, które negatywnie wpływają na stan naszej cery, a więc przede wszystkim parafiny, która swego czasu znajdowała się w większości tego typu produktów (parafina to składnik, który może prowadzić do zatykania porów i rozwoju trądziku). Mleczko do demakijażu to aktualnie jeden z produktów, które nie tylko skutecznie oczyszczają skórę z zanieczyszczeń czy makijażu, ale równocześnie wykazują właściwości pielęgnujące.

Mleczko do demakijażu – dlaczego warto je stosować?

Warto pamiętać, że mleczko do demakijażu nie jest jedynie produktem usuwającym makijaż. W dużej mierze to także produkt pielęgnacyjny, jak i upiększający. Zmywa kosmetyki kolorowe, oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, łagodzi wszelkie podrażnienia, wygładza, zmiękcza i nawilża. Obecnie dostępne na rynku mleczka do demakijażu opierają się na olejach i ekstraktach roślinnych. Dzięki temu masz pewność, że Twoja twarz będzie nie tylko oczyszczona, ale i odżywiona.

Mleczko do demakijażu nie zawiera także składników silnie oczyszczających, które mogą przesuszać i podrażniać delikatną skórę twarzy i osłabiają jej naturalny płaszcz ochronny. Nie powodują łzawienia ani szczypania oczu. Oprócz tego mleczko do demakijażu, w przeciwieństwie do np. żelu oczyszczającego, zawiera składniki, które wykazują właściwości ochronne, wzmacniają powłokę hydrolipidową i zapewniają skórze komfort, sprawiając, że nie jest ona nieprzyjemnie ściągnięta ani napięta.

Stosując mleczko do demakijażu, świetnie przygotowujemy skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Sięgając po nawilżający krem do twarzy, wzmacniamy nawilżenie i zamykamy wodę w naskórku. Postępując w ten sposób, przyczyniamy się do odbudowy płaszcza hydrolipidowego, który chroni naszą delikatną skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.