Tragiczny wypadek samochodowy, do którego ostatnio doszło z Klaudią Hendel, zaszokował opinię publiczną. Kobieta niemal nie zginęła wraz z pięcioma innymi osobami, kiedy kierowca busa stracił panowanie nad samochodem i wjechał w barierki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zwyciężczyni Bitwy na Głosy Klaudia Hendel walczy o życie!

Artystka pięć lat temu wzięła udział w Bitwie na głosy, gdzie wraz z drużyną Andrzeja Piasecznego odniosła zwycięstwo.

Matka wokalistki, pani Edyta, zdradziła w rozmowie z ewschodnia.eu, że:

Dowiedziałam się, że Klaudia była przez pół godziny reanimowana i dotarła do szpitala helikopterem. Była w niezwykle ciężkim stanie, miała poważne obrażenia wewnętrzne. Lekarze wycieli jej kawałek śledziony, kawałek żołądka, kawałek wątroby, miała poobijane nerki, przebite zebrami płuca, zmiażdżoną lewą część klatki piersiowej i całkowicie wyrwaną z barku rękę. Lekarze wstawiali jej bajpasy, ponieważ doszło do przerwania tętnicy i wszystkich nerwów. Nam powtarzali, że walczą o jej życie, o lewą rękę, że być może będą zmuszeni ją amputować. Na razie kończyna jest ukrwiona, ale zerwane zostały wszystkie nerwy oraz mięśnie.

Na szczęście Klaudia po tygodniu od dnia wypadku została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej. Jej matka wyznała, że córka jest bardzo związana z dziesięcioletnim bratem i słyszy wszystko, co się dzieje. Piosenkarka uśmiechnęła się nawet kiedy usłyszała słowa brata, który wyznał, że bardzo ją kocha:

Klaudia rozumie, co do niej mówimy, ale jest bardzo słaba.

Niestety dwudziestolatka będzie potrzebowała długiej i kosztownej rehabilitacji. Lekarze obecnie walczą o jej lewą rękę, która w najgorszym wypadku może zostać amputowana.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ciężki wypadek muzyków z legendarnego polskiego zespołu!

W akcję charytatywną dla młodej artystki włączyli się jej przyjaciele oraz Andrzej Piaseczny. Środki można przesyłać na stronie zrzutka.pl.

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia!

Klaudia Hendel z Bitwy na Głosy wybudzona ze śpiączki!

Klaudia Hendel z Bitwy na Głosy wybudzona ze śpiączki!