Książę Harry, trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu zdecydował, że nie będzie wnosił oficjalnej skargi na wydawcę dziennika The Sun. Gazeta, mimo sugestii rządowej komisji (Press Complaints Commission), jako jedyna na Wyspach opublikowała zdjęcia z jego erotycznych zabaw zrobione kilka tygodni temu podczas wakacji w Las Vegas. Nie trudno się domyślić, że wybuchł skandal.

Członkowie rodziny królewskiej rozważali złożenie oficjalnej skargi na wydawcę gazety do Press Complaints Commission, która mogła tabloid ukarać.

Ostatecznie jednak książę Harry zdecydował, że sprawę należy już zamknąć i nie wyciągać jej ponownie na światło dzienne.

– Pozostajemy przy opinii, że pokój hotelowy to przestrzeń, w której każdy powinien mieć poczucie zapewnionej prywatności. Książę Harry obecnie przebywa na misji w Afganistanie i tylko na tym pozostaje skupiony. W takiej sytuacji wnoszenie skarg dotyczących jego prywatnego życia nie jest właściwe i mogłoby go jedynie zdekoncentrować – uzasadniają decyzję przedstawiciele rodziny królewskiej.

&nbsp

Książę Harry nie poskarży się na gazetę