W brytyjskiej rodzinie królewskiej od dłuższego czasu dzieje się źle. Po śmierci królowej Elżbiety II władzę przejął jej syn Karol i zasiadł na tronie w wieku 75 lat. Niestety, nieoczekiwanie na początku 2024 roku Pałac Buckingham ogłosił, że u króla Karola III wykryto nowotwór, a w marcu 2024 roku księżna Kate przyznała, że ona również mierzy się z rakiem i musiała poddać się chemioterapii. W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych podkreślono, że żona księcia Williama tymczasowo wycofuje się z pełnienia oficjalnych obowiązków, prosząc przy tym o wyrozumiałość i uszanowanie jej prywatności:

Mamy nadzieję, że zrozumiecie, że jako rodzina potrzebujemy teraz trochę czasu, przestrzeni i prywatności, zanim dokończę leczenie. Moja praca zawsze dawała mi głębokie poczucie radości i nie mogę się doczekać powrotu do niej, jak tylko będę w stanie, ale na razie muszę się skupić na pełnym powrocie do zdrowia – przekazała.

Księżna Kate przerywa milczenie. Dzieli się informacjami na temat przebiegu chemioterapii

Pierwsze publiczne pojawienie się księżnej Kate w 2024 roku. Wzięła udział w paradzie Trooping the Colour

Od tamtej pory księżna Kate całkowicie zniknęła z przestrzeni publicznej, a w sieci nie pojawiały się żadne nowe zdjęcia, na których by ją uchwycono. 14 czerwca Kate opublikowała nowe oświadczenie, w którym poinformowała o swoim aktualnym stanie zdrowia. Wyznała, że jest nadal w trakcie leczenia, które potrwa jeszcze kilka miesięcy, ale zamierza stopniowo wracać do pełnienia oficjalnych obowiązków. Zapowiedziała również, że weźmie udział w paradzie Trooping the Colour organizowanej na cześć króla Karola III:

Robię duże postępy, ale każdy przechodzący chemioterapię wie, że są dobre i złe dni. W te złe dni czujesz się słaby, zmęczony i musisz poddać się wypoczynkowi. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz jak najlepiej wykorzystać to dobre samopoczucie. (…) Z niecierpliwością czekam na udział w Paradzie Urodzinowej Króla w najbliższy weekend z moją rodziną i mam nadzieję, że latem dołączę do kilku publicznych wystąpień, ale jednocześnie wiem, że jeszcze nie wyszłam na prostą – mogliśmy przeczytać w nowym oświadczeniu.

I faktycznie, w mediach pojawiły się już zdjęcia księżnej Kate, która tak jak zapowiedziała – wzięła udział w wydarzeniu. Księżna Walii po raz pierwszy w tym roku pojawiła się publicznie. Na tę okazję wybrała białą sukienkę z czarnymi elementami, efektowne nakrycie głowy i staranny makijaż.

Z księżną Kate jest dużo lepiej, „najgorsze ma za sobą”

Credit line: BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Credit line: BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Credit line: Chris J Ratcliffe / Reuters / Forum

Credit line: Chris J Ratcliffe / Reuters / Forum

Credit line: Stephen Lock / Zuma Press / Forum

pasekkozak

Księżna Kate po kilku miesiącach zabiera głos 

Księżna Kate po kilku miesiącach zabiera głos

ksiezna kate

ksiezna kate