Kuba Błaszczykowski doczekał się swojej autobiografii, a teraz filmu „Kuba”, który będzie dostępny na Amazon Prime od 23 lutego. Piłkarz po zakończonej karierze piłkarskiej opowiedział swoją historię reżyserowi Janowi Dybusowi. Poruszył najtrudniejsze tematy i sprawy, o których wcześniej nie mówił.

Pierwszy klip wideo do filmu o Kubie Błaszczykowskim. Zobacz!

Kuba Błaszczykowski o relacjach z Robertem Lewandowskim

Teraz w ramach promocji filmu Kuba Błaszczykowski wystąpił w programie „Przesłuchanie” na Kanale Sportowym. Mateusz Borek zapytał o relacje z Robertem Lewandowskim, której do tej pory nie były najlepsze, taką przynajmniej narracje przedstawiały media.

W tamtym okresie każdy z nas miał zbyt duże ego. Po prostu. Kilka drobnych rzeczy, jak choćby wywiad w gazecie, złożyło się na to wszystko. Nie było takiej sytuacji, że się kłóciliśmy. Jest dużo tworzonych mitów. Teraz zupełnie inaczej byśmy na to spojrzeli. Robert też o tym mówi w filmie – wyznał Błaszczykowski.

Mateusz Borek nie dawała za wygraną i zapytał wprost, czy teraz ma jego hiszpański numer telefonu:

Nie mamy takiej relacji, żebyśmy do siebie dzwonili. Natomiast teraz jak byłem na reprezentacji to dało się wyczuć, że każdy z nas podchodzi do wielu spraw inaczej. Musiał upłynąć czas, który zmienił naszą optykę – przyznaje.

Lewandowski nie trafił z tą inwestycją. Ogłosili zamknięcie

W przeszłości media dużo pisały o konflikcie piłkarzy. Podobno Kuba i Robert nie dogadywali się już w Borussii Dortmund, a spór miał zaognić się podczas przejęcia opaski kapitańskiej przez Lewandowskiego. Panowie mieli się też pokłócić o selekcjonera Jerzego Brzęczka (prywatnie wujka Błaszczykowskiego)

My z Robertem nie możemy powiedzieć, że jesteśmy przyjaciółmi. Jesteśmy kolegami. Natomiast przyjaźnię się z Piszczem (Łukaszem Piszczkiem), z Wasylem (Marcinem Wasilewskim). Mamy dzieci w tym samym wieku, nasze żony się znają. Z Łukaszem znam się od kiedy mieliśmy 15-16 lat – powiedział jakiś czas temu Błaszczykowski w programie „Monika Olejnik. Otwarcie”.

Lewandowski udzielił kontrowersyjnego wywiadu. Kadra się zemściła

Fot.  XPOSUREUK / Backgrid UK / Forum

Fot.Castel Franck/ABACA / Abaca Press / Forum

Jakub Błaszczykowski, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

Jakub Błaszczykowski

Jakub Błaszczykowski, SK:, , fot. Niemiec/AKPA