Właściwie dobrany żel do mycia twarzy bezpiecznie usuwa z cery zanieczyszczenia, jakie nagromadziły się na niej w ciągu dnia. Kosmetyk zapewnia świeży i promienny wygląd, a także przeciwdziała powstawaniu niedoskonałości. Dzięki niemu skóra może w nocy odpocząć i lepiej wchłonąć składniki kremów. Jak dopasować żel myjący do swojego typu cery?

Żel do mycia twarzy dla skóry wrażliwej i suchej

Jeżeli Twoja skóra łatwo się przesusza i ulega podrażnieniom, odpowiedni żel do mycia twarzy powinien mieć jak najprostszy skład wolny od takich drażniących dodatków, jak alkohol, sztuczne barwniki, parabeny czy SLSy. Kosmetyk musi delikatnie oczyszczać wrażliwą i suchą cerę. Dobrze, gdy jest stworzony z naturalnych składników, takich jak witamina E, olej ze słodkich migdałów oraz wyciągi roślinne. Te dodatki nawilżą skórę i zadziałają przeciwzapalnie. W przypadku szczególnie wrażliwej cery trzeba sięgnąć po kosmetyk hipoalergiczny.

Żel myjący – cera tłusta i mieszana

Skóra mająca tendencję do nadmiernej produkcji sebum wymaga użycia żelu o działaniu oczyszczającym i matującym. Kosmetyk przeznaczony do cery tłustej i mieszanej nie może jednak przy tym podrażniać ani przesuszać skóry. Bezwzględnie należy unikać preparatów na bazie alkoholu, nawet jeśli są reklamowane jako odpowiednie do strefy T czy przetłuszczającej się cery. W składzie żelu do mycia twarzy trzeba szukać matującego cynku oraz ekstraktów roślinnych, które zadziałają ściągająco. Dodatkowo kosmetyk powinien mieć właściwości antybakteryjne i delikatnie nawilżające.

Naturalne żele do mycia twarzy znajdziesz na stronie https://triny.pl/184-zele-i-pianki. Wybór produktów jest na tyle szeroki, że bez problemu uda Ci się odszukać odpowiedni kosmetyk dopasowany do potrzeb Twojej cery.

Żel do mycia twarzy – cera trądzikowa

Jeśli zmagasz się z trądzikiem, używaj specjalnego żelu do mycia cery trądzikowej. Rozpoznasz go po właściwościach antybakteryjnych i przeciwzapalnych. Takie kosmetyki działają też delikatnie złuszczająco, dzięki czemu dokładnie oczyszczają pory, usuwają zanieczyszczenia i drobnoustroje. Naskórek może wówczas bez przeszkód oddychać, a niedoskonałości pojawiają się znacznie rzadziej. I w tym przypadku należy unikać preparatów z alkoholem działających drażniąco i wysuszająco.

Żel myjący do skóry normalnej

Osoby, które nie mają żadnych problemów ze skorą, powinny zdecydować się na żel do mycia twarzy o działaniu nawilżającym i wyrównującym poziom pH. Można zdecydować się na produkt na bazie wody termalnej, by oczyścić cerę i zminimalizować dyskomfort związany z użyciem twardej wody. Warto zwracać uwagę na etykiety i kupować wyłącznie te kosmetyki, które nie zaburzają fizjologicznego pH skóry.

Uniwersalne środki ostrożności, czyli jak stosować żele myjące, by nie zaszkodzić skórze

W przypadku wszystkich żeli do mycia twarzy trzeba wystrzegać się produktów, które zawierają składniki drażniące, drobinki złuszczające oraz mocne kwasy. Takie dodatki mogą przesuszać skórę oraz naruszać jej naturalne pH, co wpływa na pogorszenie się kondycji cery.

Pamiętaj też o stosowaniu odpowiedniej techniki mycia. Delikatnie, bez rozciągania skóry wykonuj koliste ruchy opuszkami palców od środka na zewnątrz twarzy. Mycie twarzy nie powinno zająć Ci dłużej niż 40 sekund. Nie zapomnij o dokładnym zmyciu kosmetyku ze skóry za pomocą letniej wody.

Staranna pielęgnacja cery zapewnia zdrowy i promienny wygląd. Bardzo ważny jest w niej odpowiedni dobór kosmetyków. Żel myjący musi być dopasowany do potrzeb Twojego rodzaju skóry. Tylko wtedy zapewni cerze odpowiednią ochronę, łagodne oczyszczanie i piękny wygląd.

 

Materiał partnera