Pamiętasz jeszcze czasy, gdy na Youtube oglądaliśmy tylko filmiki z kotami? To już przeszłość, bo dziś to ogrom wiedzy i poradników na każdy temat. Również tego, jak kupować i samodzielnie wykonywać niebanalne prezenty.
Ostatnie lata to rosnąca popularność krótkich i dłuższych filmów na Youtube. Trudno uwierzyć, że nie tak dawno temu uważano, iż to tylko platforma do oglądania słodkich lub śmiesznych filmów ze zwierzętami. Obecnie to też filmy dokumentalne, kanały gwiazd i marek, a nawet treści poradnicze. I właśnie te ostatnie cieszą się ostatnio rosnącą popularnością. Spada natomiast czytelnictwo dłuższych treści w internecie. Nadal będą istnieć osoby, które zawsze lubią czytać, ale nie da się zaprzeczyć rosnącej popularności serwisów do odtwarzania materiałów video, takich jak właśnie Youtube. Kiedyś ten serwis służył co najwyżej do okazjonalnego oglądania śmiesznych filmików. Dziś znajdują się tam miliardy filmów na każdy temat, również poradniczych czy kanałów z wiadomościami. Serwis ten zastąpił dziś telewizję i dziś coraz więcej osób, które szukają inspiracji, sprawdzają najpierw na Youtube, co nowego pojawiło się na świecie.

Lovvi.pl na YouTube!

Jak znaleźć porady odnośnie prezentów?

To szczególnie prawdziwe w odniesieniu do prezentów. Co na prezent to pytanie, jakie zadajemy sobie najczęściej, a miejsce, w którym szukamy porad, to często blogi i kanały na Youtube.

Wiele osób nie wie, co na prezent dla drugiej osoby. I to nie tylko dla szefa czy sąsiadki, ale też dla osób z najbliższej rodziny czy przyjaciół. Kiedyś było prościej: kobietom dawało się kwiaty czy perfumy, a mężczyznom wiertarkę. Młodsi cieszyli się natomiast z jakichkolwiek słodyczy lub przysłowiowego misia. Dziś to by „nie przeszło”, bo misie czy kwiaty może kupić sobie każdy sam i nie zaimponujemy mu raczej takim banalnym prezentem. Pozornie nie powinno być problemu z zakupem czegoś ciekawego, bo wybór w sklepach jest ogromny. Wydaje im się, że wybranie czegoś dla kuzynki czy kolegi z pracy będzie banalnie proste. Wiele nieudanych prób udowadnia jednak, że tak wcale nie jest, a co gorsza na wyborze można strawić wiele dni lub godzin. Niekoniecznie bowiem jest tak, że tylko zakupy w świecie realnym zabierają dużo czasu. Przemieszczanie się pomiędzy sklepami internetowymi i oglądanie kolejnych przedmiotów też może pochłonąć wiele godzin, o czym wie każdy, kto zaczął od sprawdzenia ceny jednej rzeczy w czasie obiadu, a skończył poszukiwania odpowiedniego modelu przy kolacji.

Lovvi.pl na YouTube!

Wybór nie taki prosty

Jeśli sami mamy często problem z szybkim dobraniem czegoś dla siebie spośród tak bogatej oferty, to co dopiero można powiedzieć o kupieniu czegoś dla innych. Weźmy na przykład alkohol: w sklepach są setki butelek, a wybór niewłaściwego może całkowicie rozminąć się z gustem osoby obdarowanej. Kiedyś, gdy alkohol dobrej marki był w polskim domu rzadkością, każda taka butelka była wielkim wydarzeniem i zostałaby na pewno uznana za trafiony prezent. Teraz whisky czy wino kupić może sobie każdy i sam najlepiej wie, co mu smakuje. Dlatego nawet kupienie tak banalnej rzeczy na prezent, jak butelka alkoholu, jest dziś dużym wyzwaniem. Znawcy wina nie zaimponujemy byle jaką butelką, a z kolei osoba, która pije raczej piwo, w ogóle nie ucieszy się z wina. Pomóc zmienić to może kanał Youtube Lovvi.pl. Skąd pomysł na otwarcie kanału Youtube Lovvi.pl, na którym znajdziesz aktualne porady odnośnie tego, jak kupić, zrobić i spersonalizować prezent?

Zmiany w naszym życiu

Wszystko przez zmiany technologiczne, które pozwalają każdemu z nas na fotelu u dentysty czy pod namiotem oglądać filmiki na Youtube na swoim telefonie. Szybki internet w urządzeniu podręcznym kiedyś był domeną biznesmenów. Teraz mają go już nawet dzieci więc słuchanie muzyki z Youtube w drodze do pracy czy oglądanie w czasie przerwy filmików stało się codziennością. Co ciekawe, obecnie kanały na Youtube i ich właściciele wypierają już pod względem popularności i zarobków celebrytów z Instagrama, nie mówiąc już o zwykłych gwiazdach, takich jak aktorzy serialowi i muzycy. To kolejna duża zmiana, bo takie kanały zakładają już nastolatki. Najbogatsi zarabiają w ten sposób miliony, a tysiące osób mogą dzięki takim poradom dowiedzieć się, jak zbić półkę, zrobić zupę lub kupić udany prezent. Choć trzeba przyznać, że jeśli chodzi o prezenty, to na rynku nisza, która do tej pory została niezapełniona. A coraz więcej osób pyta na Youtube właśnie o to, jak  jak kupić, zrobić i spersonalizować prezent?

O ile do niedawna na Youtube królowały proste treści, to dziś coraz więcej tam wartościowych poradników czy tutoriali. Przykładowo dziś można już znaleźć na Youtube kanały, na których w kilka minut można zapoznać się z najważniejszymi historycznymi faktami, filmy do nauki języków czy porady makijażowe. To pozwala z kolei tysiącom osób z całego świata zyskać wiedzę, jaka kiedyś była zarezerwowana tylko dla profesjonalistów. Można mieć nadzieję, że dzięki Lovvi już niedługo takie porady zyskają fani niebanalnych prezentów.