Maciej Z. o wypadku: Chciałbym tam zostać na zawsze…
Wczoraj zapadł wyrok w sprawie dziennikarza motoryzacyjnego, Macieja Z., który w 2008 roku spowodował tragiczny wypadek. W katastrofie zginął przyjeciel Macieja Z, Jarosław Zabiega.
Sąd skazał Z. na 3 lata więzienia. Dziś rano dziennikarz pojawił się w studio TVP2 i udzielił wywiadu Hannie Lis.
Mówił o swych traumatycznych doznaniach.
– Po cichu bardzo często sobie myślę, że Jarek ma już lepiej. Bo nie ma nad sobą tego całego odium dramatu, tego wszystkiego, co się stało – stwierdził Maciej Z.
Dla niego tamten tragiczny moment był początkiem koszmaru:
– Niedawno w tamto miejsce zostałem zawieziony, stanąłem pod tym filarem. Poczułem przerażenie i smutek. To było miejsce, które zmieniło moje życie, a Jarka zakończyło. Jest mi smutno, że nie było całkiem odwrotnie. Chciałbym w tamtym miejscu zostać na zawsze, ale nie chciałbym Jarkowi życzyć tych wszystkich dramatów, które mam ja – opowiadał dziennikarz Hannie Lis.
Maciej Z. przeprosił rodzinę nieżyjącego przyjaciela:
– Bliskim Jarka chciałbym powiedzieć przepraszam za siebie i za to, że wtedy przyjechałem do Jarka tym autem. Zwykle, to takie moje domyślenie, jak miałem jakieś fajne auto do dyspozycji, a do programu miałem ich bardzo dużo – za każdym razem podjeżdżałem do kogoś, żeby to auto pokazać i żeby ten ktoś się przejechał. Przepraszam za swoją pasję i za wszystko, co doprowadziło do tragedii – powiedział.
Cały wywiad z dziennikarzem możecie obejrzeć tutaj.
ludzie zastanówcie się zanim coś napiszecie … większość z was na drogach tak myśli , że albo jedzie pijany albo ściga się z każdym pokazując innym jakie to ma super auto w gazie lub diesla nie oceniajcie innych …
A moim zdaniem on jest kochanym synusiem tatusia. Nigdy wcześniej po dupie porządnie nie dostał. Aż tu nagle sąd go zaskoczył i wymierzył karę. A co on myślał, że jak są sławni to się wykręci. Poudaje chorego i sprawa załatwiona? Rozpieszczony i tyle! Nie ucieknie od odpowiedzialności.
Trzeba myśleć zanim się wsiądzie za kółko. A jak się nie umie jeździć po polskich drogach, to lepiej do auta nie wsiadać. Kto to widział by pędzić 150/h. To nawet na autostradach jest dużo niższa dozwolona prędkość. Widać, że on to już wcześniej miał problemy z głową, tyle że nie neurologiczne. 🙂 Myślał, że jak jest Maciej Z. to mu się upiecze.
To życiowa kur…wa. Na pohybel……
Gość jest bezczelny. Do wszystkich, którzy bronią go i karzą współczuć itd. Nie Wasz syn, nie wasza bliska osoba. A dziewczyna zabitego chłopaka powiedziała jasno i dobitnie- właściwy wyrok. I ma rację. Gdyby gość jechał sam – nie byłoby problemu bo jego zdrowie to wynik brawury, nie miał by procesu. Ma proces bo ZABIŁ człowieka. Zabił i karę musi ponieść. Mógł przy okazji przejechać pieszego tracąc panowanie nad samochodem, mógł zabić Was, Waszych bliskich, Wasze matki, dzieci. Zabił tylko jednego człowieka, na szczęście. Karę ponieść musi. Ciekawe, że jak są inne wypadki w których są ofiary śmiertelne internauci nie pochylają się tak skwapliwie nad stanem psychicznym i fizycznym zabójcy. Ot, nie pokazują ich w telewizji, nie przeprowadzają wywiadów, nie jest modna obrona, serduszka więc nie porusza ich stan. Ech, ludzie…
Zauważcie, że przeprasza za wszystko inne, tylko nie za prawdę – że jest debilem i przez swoją głupotę spowodował śmierć człowieka. Dylematy? Och jakże nam przykro. Żal.
zabił i jeszcze mówi że tamten ma lepiej
“Bliskim Jarka chciałbym powiedzieć przepraszam za siebie i za to, że wtedy przyjechałem do Jarka tym autem. “Ale że jechał jak kretyn to już nie przeprosi?!Mimo że przed sądem mu udowodniono, że to ON prowadził, to nadal będzie się wypierał i zwalał na nie żyjącego kolegę?!Zero honoru!
gość, 04-01-13, 19:03 napisał(a):ludzie, to jest teraz schorowany, nieszczęśliwy człowiek, stało się. Głupota, brawura zgadzam się, ale skoro Zabiega był jego przyjacielem i wspólnie “testowali” niejeden samochód, to pewnie nie raz w taki szaleńczy sposób. Zabiega nie znalazł się w tym samochodzie przez przypadek, zapewne lubił takie emocje. Był dorosły, i dobrze wiedział co robi. Nie dokładajcie cierpienia temu, który przeżył, on już zapłacił za ten dramat. Wy nie chcecie sprawiedliwości, Wy chcecie linczten schorowany nieszczęśliwy człowiek bryluje w warszawie, prowadzi ciekawe życie i potrąca ludzi na pasach swoim skuterem!!!!!
W takim stanie zdrowia koleżka nie jest w stanie odbywać kary. I dobrze, niech siedzi w domu pod opieką taty-pieszczocha komuny, zamiast w pierdlu za moje pieniądze
Tłum zawsze lubi osadzić – średniowiecze
ludzie, to jest teraz schorowany, nieszczęśliwy człowiek, stało się. Głupota, brawura zgadzam się, ale skoro Zabiega był jego przyjacielem i wspólnie “testowali” niejeden samochód, to pewnie nie raz w taki szaleńczy sposób. Zabiega nie znalazł się w tym samochodzie przez przypadek, zapewne lubił takie emocje. Był dorosły, i dobrze wiedział co robi. Nie dokładajcie cierpienia temu, który przeżył, on już zapłacił za ten dramat. Wy nie chcecie sprawiedliwości, Wy chcecie lincz
Myślę,że największą karą jest świadomość, że zabił człowieka…świadomość z którą będzie żył do końca życia.
masakra ak on moze taie głupoty wygadywać, jak jest chory to niech do tv nie wpuszczają, jak jego kolega moze mieć lepiej? no jak, jak jego rodzina to słucha to pewnie nie wie czy się śmiać cyz płakać –
Przeprasza za pasję? To pasją było z*********e przez miasto 150/h?! Ja rozumiem, że zdarzają się sytuacje, których nie można przewidzieć, wpadnie się w poślizg, ktoś wyskoczy na drogę, ale takich ludzi jak Maciej Z. w ogóle mi nie szkoda. Jak na człowieka związanego z motoryzacją kompletny brak wyobraźni i nieodpowiedzialność do bólu, przerwał życie kolegi, ale mógł przecież uderzyć w inne auto i zabić innych. Te żale na ponoszoną karę są po prostu żałosne!
gość, 04-01-13, 20:39 napisał(a):gość, 04-01-13, 19:06 napisał(a):Myślę,że największą karą jest świadomość, że zabił człowieka…świadomość z którą będzie żył do końca życia. też tak uwazam zlikwidujmy zatem wiekszość więzień
gość, 04-01-13, 19:06 napisał(a):Myślę,że największą karą jest świadomość, że zabił człowieka…świadomość z którą będzie żył do końca życia. też tak uwazam
gość, 04-01-13, 17:50 napisał(a):Naprawdę dziwi mnie znieczulica ludzi? Przecież ten człowiek jest teraz wrakiem,jego życie nigdy nie wróci do normy,on tego nie chciał, to jest tragedia dwóch rodzin i to jest bardzo smutne:( on codziennie ponosi konsekwencje tego tragicznego wypadku i mówiąc, że wolałby nie żyć wyraża jak trudny jest teraz jego każdy dzień. Ludzie czy stać Was jeszcze na jakieś ludzkie odruchy??:(mnie stać, ale gdyby mi zabił dziecko, to mówiłabym inaczej. Nie rozczulaj się nad nim więc i oceń sprawę rozsądnie. Była wina, musi być kara.
Jechał szybko, sam o tym mówił… Gdyby jechał wolno nic by sie nie stało… Jestem kobieta, id dziecka interesuje sie motoryzacja, to jest coś co kocham, tez lubię przy uznać pedał gazu a zwłaszcza jak mam czym. Czasem mam do dyspozycji rożne samochody i wiem ze jesli wpadloby mi w ręce Ferrari to rownież nie piwstrzymalabym sie aby wcisnąć gaz do cechy… Ludzie to był wypadek, tragedia obu rodzin …
gość, 04-01-13, 17:50 napisał(a):Naprawdę dziwi mnie znieczulica ludzi? Przecież ten człowiek jest teraz wrakiem,jego życie nigdy nie wróci do normy,on tego nie chciał, to jest tragedia dwóch rodzin i to jest bardzo smutne:( on codziennie ponosi konsekwencje tego tragicznego wypadku i mówiąc, że wolałby nie żyć wyraża jak trudny jest teraz jego każdy dzień. Ludzie czy stać Was jeszcze na jakieś ludzkie odruchy??:(My? na prawdę my cierpimy na znieczulicę? To Z nie wyraził skruchy, migał się od odpowiedzialności, w wywiadzie miał czelność przeprosić nie za swoją szaleńczą jazdę, nie za popisywanie się autem i ‘umiejętnościami’ a za pasję… Nie pojawił się w sądzie, ale na wywiad do telewizji był w stanie się stawić. Ma problemy neurologiczne ale wsiadać na skuter i jeździć jak wariat to jest zdrowy… To nie my mamy znieczulicę, bo pewnie większości z nas jest szkoda wszystkich, którzy ucierpieli z powodu tego wypadku, również lekkomyślnego sprawcy. To sam sprawca bardzo niepokojąco się do tych wydarzeń odnosi. Zero pokory, żalu, tylko jakieś mętne tłumaczenia, próba wzbudzenia współczucia, podczas gdy nie on jest tu ofiarą. Mam wrażenie, że on wcale nie czuje się winny, zero skruchy, zero samokrytyki. Przerażające.
zaraz wyjdzie ze to Jaroslaw prowadzil samochod a nie on… Szkoda ze nie przeprosil za spowodowanie wypadku i smierci czlowieka. Tylko przeprasza za swoja… pasje????
żenujące, że wywiady z takim człowiekiem pokazuje się na wizji!to ma być zachęta dla następnych takich jak on,czy co?!
Do osoby, która tak tu broni Z. i nazywa ludzi kretynami, idiotami i palantami -przejrzyj na oczy, wypij meliskę na uspokojenie i zamiast wyzywać kogoś, kogo nie znasz, użyj ARGUMENTÓW.
gość, 04-01-13, 17:50 napisał(a):Naprawdę dziwi mnie znieczulica ludzi? Przecież ten człowiek jest teraz wrakiem,jego życie nigdy nie wróci do normy,on tego nie chciał, to jest tragedia dwóch rodzin i to jest bardzo smutne:( on codziennie ponosi konsekwencje tego tragicznego wypadku i mówiąc, że wolałby nie żyć wyraża jak trudny jest teraz jego każdy dzień. Ludzie czy stać Was jeszcze na jakieś ludzkie odruchy??:(świadkowie twierdzą, że zasuwał ile fakryka dała więc chyba to jego wina ten wypadek
co za kretyn! “przepraszam za swoją pasję”?! Jarkowi nikt by nie robił wymówek bo to NIE ON PROWADZIŁ JAK OSTATNI IDIOTA! a potem nie probowal uniknąć odpowiedzialności! co za tupet!
Naprawdę dziwi mnie znieczulica ludzi? Przecież ten człowiek jest teraz wrakiem,jego życie nigdy nie wróci do normy,on tego nie chciał, to jest tragedia dwóch rodzin i to jest bardzo smutne:( on codziennie ponosi konsekwencje tego tragicznego wypadku i mówiąc, że wolałby nie żyć wyraża jak trudny jest teraz jego każdy dzień. Ludzie czy stać Was jeszcze na jakieś ludzkie odruchy??:(
nie powinien tak szybko jechać,
No jasne, przecież łatwiej byłoby zginąć niż odpowiadać za to co się zrobiło…
No tak, dziś mógł pojawić się w tv, ale wczoraj w sądzie jakoś się nie zjawił
gość, 04-01-13, 16:15 napisał(a):gość, 04-01-13, 15:34 napisał(a):gość, 04-01-13, 15:28 napisał(a):gość, 04-01-13, 15:20 napisał(a):gość, 04-01-13, 15:06 napisał(a):gość, 04-01-13, 14:47 napisał(a):TEN WYWIAD TO KPINA !!! Cyniczny, bezduszny człowieku, ruszyły cię wyrzuty sumienia po zapadnięciu wyroku, a wcześniej śmigałeś skuterem po Wa-wie jak szalony, choć taki niby jesteś chory…? Wstyd i hańba.Jesteś kompletnym kretynem! Ten człowiek ma problemy neurologiczne i nikogo nie chciał zabić a dostał karę jak zwykły bandyta. Lepiej żeby takie tłuki jak ty ginęły w wypadkach. Przynajmniej będzie mniej idiotów na świecie!Człowiek po tak strasznym wypadku i z problemami neurologicznymi nie powinien szaleć na skuterze po mieście. Powinien mieć dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, bo jest zagrożeniem dla siebie, a przede wszystkim dla innych. I jeszcze jedno -nigdy nikomu nie życz śmierci.Źle mnie zrozumiełeś, nie życzę nikomu śmierci, wyobraziłem sobie świat doskonały bez kretynów takich jak ty.swój swojego broni nie dziwne, kredytem idiotom debilem palantem i nie wiem kim jest ktoś kto z własnej głupoty zabija kolegęPowiedziała największa mądrala co ma życie jak obrazka. Czekam, nie życzę ci, tylko czekam aż ciebie coś takiego spotka palancie.ale co ma ją/jego spotkać? zanim myślenia czy co? jak się używa mózgu to się nie napierdala samochodem jak szaleniec w mieście z pasażerem u boku
Jakoś pare dni temu nie wyglądał na upośledzonego. I chyba dobrze się czuje skoro pomyka na skuterze i potrącił człowieka na pasach.
Ilu tu znawców prawa, psychologii i moralizatorów! Zostaję do środy – taka imprezka!
POZA TYM OGLADALAM WYWIAD Z TYM PANEM I ODNIOSLAM WRAZENIE ZE ON JAKIS SPECJALNYCH WYRZUTOW SUMIENIA NIE MA( – DO TAKIEGO SAMEGO WNIOSKU DOSZLI OSKARZYCIELE NA ROZPRAWIE CO PODKRESLILA PANI REDAKTOR ROZMAWIAJAC Z NIM). ROZUMIEM ZE MOZE NIC NIE PAMIETAC ALE NO KURDE BEZ PROBLEMU ODOWODNILI ZE ZA KIEROWNICA ON SIEDZIAL A NIE JAROSLAW ZABIEGA. WIEC CZEMU MIMO TEGO ON NIE POTRAFI PRZYJAC TEGO DO WIADOMOSCI TYLKO CIAGLE PODKRESLAL ZE BYC MOZE ON SIEDZIAL ZA KIEROWNICA ALBO I NIE I ZE ALBO ON SPOWODOWAL TEN WYPADEK ALBO I NIE;/ A SKRUCHY KOMPLETNIE NIE ZAUWAZYLAM, JEDYNIE SPORO WYBIELANIA SIE;< WSPOLCZUJE FACETOWI TAKIEJ TRAGEDII ALE TAK NAPRAWDE NIE ON TU JEST GLOWNA OFIARA TEGO ZDARZENIA..ON JEST FACETEM KTORY TEN WYPADEK SPOWODOWAL I ZABIL CZLOWIEKA;/
gość, 04-01-13, 15:06 napisał(a):gość, 04-01-13, 14:47 napisał(a):TEN WYWIAD TO KPINA !!! Cyniczny, bezduszny człowieku, ruszyły cię wyrzuty sumienia po zapadnięciu wyroku, a wcześniej śmigałeś skuterem po Wa-wie jak szalony, choć taki niby jesteś chory…? Wstyd i hańba.Jesteś kompletnym kretynem! Ten człowiek ma problemy neurologiczne i nikogo nie chciał zabić a dostał karę jak zwykły bandyta. Lepiej żeby takie tłuki jak ty ginęły w wypadkach. Przynajmniej będzie mniej idiotów na świecie!Człowiek po tak strasznym wypadku i z problemami neurologicznymi nie powinien szaleć na skuterze po mieście. Powinien mieć dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, bo jest zagrożeniem dla siebie, a przede wszystkim dla innych. I jeszcze jedno -nigdy nikomu nie życz śmierci.
Zaraz się tu zjawi stado obrońców, bo to był przecież nieszczęśliwy wypadek i Maciej taki biedny. A prawda jest taka, że przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechał 150, nikt za niego pedału gazu nie naciskał, wiedział czym to grozi, a potem nawet nie okazał skruchy i unikał odpowiedzialności. Nie jestem za tym, żeby siedział w więzieniu ale za tym, żeby mu odebrano prawo jazdy. Wyrzuty sumienia to jego własne więzienie, o ile to sumienie posiada.
gość, 04-01-13, 14:47 napisał(a):TEN WYWIAD TO KPINA !!! Cyniczny, bezduszny człowieku, ruszyły cię wyrzuty sumienia po zapadnięciu wyroku, a wcześniej śmigałeś skuterem po Wa-wie jak szalony, choć taki niby jesteś chory…? Wstyd i hańba.Jesteś kompletnym kretynem! Ten człowiek ma problemy neurologiczne i nikogo nie chciał zabić a dostał karę jak zwykły bandyta. Lepiej żeby takie tłuki jak ty ginęły w wypadkach. Przynajmniej będzie mniej idiotów na świecie!
gość, 04-01-13, 15:28 napisał(a):gość, 04-01-13, 15:20 napisał(a):gość, 04-01-13, 15:06 napisał(a):gość, 04-01-13, 14:47 napisał(a):TEN WYWIAD TO KPINA !!! Cyniczny, bezduszny człowieku, ruszyły cię wyrzuty sumienia po zapadnięciu wyroku, a wcześniej śmigałeś skuterem po Wa-wie jak szalony, choć taki niby jesteś chory…? Wstyd i hańba.Jesteś kompletnym kretynem! Ten człowiek ma problemy neurologiczne i nikogo nie chciał zabić a dostał karę jak zwykły bandyta. Lepiej żeby takie tłuki jak ty ginęły w wypadkach. Przynajmniej będzie mniej idiotów na świecie!Człowiek po tak strasznym wypadku i z problemami neurologicznymi nie powinien szaleć na skuterze po mieście. Powinien mieć dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, bo jest zagrożeniem dla siebie, a przede wszystkim dla innych. I jeszcze jedno -nigdy nikomu nie życz śmierci.Źle mnie zrozumiełeś, nie życzę nikomu śmierci, wyobraziłem sobie świat doskonały bez kretynów takich jak ty.swój swojego broni nie dziwne, kredytem idiotom debilem palantem i nie wiem kim jest ktoś kto z własnej głupoty zabija kolegę
oglądam ten wywiad w tv i powiem szczerze że zrobiło mi się go najzwyczajniej w świecie żal, jemu też pewnie nie jest łatwo żyć z piętnem że kogoś zabił
gość, 04-01-13, 14:46 napisał(a):oglądam ten wywiad w tv i powiem szczerze że zrobiło mi się go najzwyczajniej w świecie żal, jemu też pewnie nie jest łatwo żyć z piętnem że kogoś zabiłja to nawet nie musialam tego ogladac, zeby miec takie zdanie. siedli na niego prawie wszyscy, jakby tego chlopaka golymi rekami udusil…to byl tragiczny wypadek, a zrobiono z tego szopke medialna, bo koles jest osoba publiczna. niech sie lepiej policja wezmie za takich, co to zabili w wypadku po alko, a dzieki koneksjom, czy wysoko postawionym rodzinkom nie siedza w pierdlu. malo takich historii????
gość, 04-01-13, 15:06 napisał(a):gość, 04-01-13, 14:47 napisał(a):TEN WYWIAD TO KPINA !!! Cyniczny, bezduszny człowieku, ruszyły cię wyrzuty sumienia po zapadnięciu wyroku, a wcześniej śmigałeś skuterem po Wa-wie jak szalony, choć taki niby jesteś chory…? Wstyd i hańba.Jesteś kompletnym kretynem! Ten człowiek ma problemy neurologiczne i nikogo nie chciał zabić a dostał karę jak zwykły bandyta. Lepiej żeby takie tłuki jak ty ginęły w wypadkach. Przynajmniej będzie mniej idiotów na świecie!ON NIE DOSTAŁ KARY ZA TO ŻE ZABIŁ CZŁOWIEKA BO JAK WYRAZNIE BYLO POWIEDZIANE BYŁ TO WYPADEK!!! – NIEUMYSLNIE SPOWODOWAŁ I ZABIŁ CZŁOWIEKA! NIE ZA TO DOSTAŁ KARE!!A ZA TO ZE CAŁKIEM UMYŚLNIE JECHAŁ Z Z PREDKOSCIA 150 KM/H MIMO ŻE BYŁO TO NIEDOZWOLONE. NARUSZYŁ NORMY PRAWA DROGOWEGO I SKOŃCZYŁO SIE TRAGICZNIE. ZA TO GO OSĄDZILI I UWAZAM ZE TO JESZCZE ZA NISKI WYROK ZA TAKIE WYKROCZENIE. CHOCIAZ OSOBISCIE UWAZAM ZE NAJWIEKSZA KARA DLA NIEGO JEST SAMA ŚWIADOMOSC ZE W WYNIKU WLASNEJ GLUPOTU POZBAWIL ZYCIA DRUGIE CZLOWIEKA I ZE Z TA MYSLA BEDZIE MUSIAL ZYC DO KONCA…
gość, 04-01-13, 15:20 napisał(a):gość, 04-01-13, 15:06 napisał(a):gość, 04-01-13, 14:47 napisał(a):TEN WYWIAD TO KPINA !!! Cyniczny, bezduszny człowieku, ruszyły cię wyrzuty sumienia po zapadnięciu wyroku, a wcześniej śmigałeś skuterem po Wa-wie jak szalony, choć taki niby jesteś chory…? Wstyd i hańba.Jesteś kompletnym kretynem! Ten człowiek ma problemy neurologiczne i nikogo nie chciał zabić a dostał karę jak zwykły bandyta. Lepiej żeby takie tłuki jak ty ginęły w wypadkach. Przynajmniej będzie mniej idiotów na świecie!Człowiek po tak strasznym wypadku i z problemami neurologicznymi nie powinien szaleć na skuterze po mieście. Powinien mieć dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, bo jest zagrożeniem dla siebie, a przede wszystkim dla innych. I jeszcze jedno -nigdy nikomu nie życz śmierci.Źle mnie zrozumiełeś, nie życzę nikomu śmierci, wyobraziłem sobie świat doskonały bez kretynów takich jak ty.
TEN WYWIAD TO KPINA !!! Cyniczny, bezduszny człowieku, ruszyły cię wyrzuty sumienia po zapadnięciu wyroku, a wcześniej śmigałeś skuterem po Wa-wie jak szalony, choć taki niby jesteś chory…? Wstyd i hańba.