Mamed Chalidow we wtorek został zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. W Prokuraturze Krajowej usłyszał 11 zarzutów m.in nielegalne handlowanie samochodami luksusowymi tj. BMW M6, BMW serii 7, Porsche Panamera, Range Rover Evoque, które miał nabywać w Czechach.

Mamed Chalidow zatrzymany przez CBŚ!

Wśród zarzutów znajdują się zarówno czyny dotyczących nabywania samochodów, pochodzących z kradzieży oraz innych przestępstw, popełnionych na terenie Republiki Czeskiej, a także są to przestępstwa, dotyczące zlecenia podpalenia samochodu, jak również naruszenia nietykalności policjantów oraz znieważenia ich obelżywymi wyrażeniami

– powiedział dziennikarzom naczelnik śląskiego wydziału PK, Tomasz Tadla.

Za postawione zarzuty Mamedowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast  na ten moment nie pójdzie do aresztu. Jak poinformował dzisiaj Tomasz Tadla, nie trzeba w tym przypadku stosować środka zapobiegawczego.

Sąd uznał, że dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów, ale materiał dowodowy jest już zgromadzony w takim stopniu, że nie ma obawy matactwa i przeprowadzenie dalszych czynności w postępowaniu nie wymaga stosowania takiego środka zapobiegawczego

– tłumaczył prokurator.

Mamed Chalidow został dzisiaj wypuszczony na wolność.

Mamed Chalidow u Kuby Wojewódzkiego (FOTO)

Kim jest Mamed Chalidow?

Mamed Chalidow w wieku 17 lat przyjechał z Czeczeni do Polski, a w 2010 roku otrzymał polskie obywatelstwo.

W 2007 roku podpisał kontrakt z federacją KSW – dwa lata później został mistrzem w wadze półciężkiej. W swojej karierze stoczył 45 walk, a 35 z nich wygrał.

Khalidov zakończył karierę sportową pod koniec 2018 r.