Mary Komasa jest bohaterką i gwiazdą okładki marcowego numeru Harper’s Bazaar.

Kim jest Mary Komasa?

Mary Komasa właściwie ma na imię Maria. Urodziła się w Poznaniu, w 1985 roku. Jest wokalistką, kompozytorką, pisze teksty. Karierę zaczynała jako modelka. Dziś mieszka w Berlinie, który stał się jej domem i ulubionym miejscem na ziemi. Z zwywiadu dla Harper’s Bazaar dowiecie się, dlaczego woli Berlin od Warszawy.

Selena Gomez po 4 miesiącach milczenia pojawiła się na Instagramie – co pisze?

Komasa jest młodszą siostrą reżysera Jana oraz córką aktora Wiesława Komasy.

W rozmowie z Karą Becker Mary Komasa mówi między innymi o mediach społecznościowych. Wokalistka przyznaje, że jakiś czas temu sama szukała inspiracji – na przykład na Instagramie. W pewnym momencie poczuła, że jego idea została wypaczona i zrezygnowała z zaglądania tam:

Dzisiaj sceną stały się media społecznościowe, w których sztucznie kreujemy siebie. A to przecież pułapka. Przez to też utraciliśmy umiejętność krytycznego myślenia. Młode pokolenie zamknęło się w social mediach. Sama kiedyś uznawałam Instagram za genialne źródło inspiracji, ale w momencie gdy został platformą do zarabiania pieniędzy przez tak zwanych influencerów, stał się dla mnie przerażający, a jego idea wypaczona. Głośne wystąpienie reżysera teatralnego Krzysztofa Warlikowskiego w Parlamencie Europejskim potwierdziły moją intuicję. Żyjemy w czasach ogólnego ogłupienia, spadków czytelnictwa, a przez to upośledzenia odpowiedniego odbioru świata i tego, co się z nim dzieje. W konsekwencji łatwo się nami steruje – mówi Komasa.

Ciekawe jest również wytłumaczenie, dlaczego wokalistka wybrała życie w Berlinie:

W Warszawie tempo życia jest dziesięć razy szybsze. Każdy przyjazd do stolicy muszę przez tydzień odchorowywać. Jestem po prostu fizycznie zmęczona. Ludzie pracują tu całą dobę, cały tydzień. W Berlinie, choćby się waliło i paliło, nikt nie odpisze ci na maila po osiemnastej albo w weekend. I ja się w tym berlińskim langsam (powoli – tłum.) odnajduję. Teraz tu jest mój dom, tutaj czuję się bezpiecznie. Choć musiało minąć trochę czasu. Trzeba się przyzwyczaić, że Berlin jest surowy, punkowy, a ludzie nie są naturalnie ciepli i przesadnie otwarci, przez co długo wchodzi się w przyjaźnie. Ale jak już się odnajdziesz, masz ogromne poczucie przynależności – mówi wokalistka.

Cały wywiad z Mary Komasą jest bardzo ciekawy i inspirujący. Nieco wycofana z głownego nurtu show-biznesu i zdystansowana do zwariowanej rzeczywistości, Komasa sprawia wrażenie bardziej świadomej wielu spraw.

SZOK! Meghan Markle wróciła na Instagram

Mary opowiada między innymi o swej przyjaźni z Anją Rubik, o swej chorobie, relacji z mężem i mężczyznami. Mówi o kobietach, tym, co najbardziej uwiera ją w relacjach społecznych.

Zajrzyjcie do nowego Harper’s Bazaar – warto!

Mary Komasa w Harper's Bazaar: Dlaczego Instagram ją przeraża?

Mary Komasa w Harper's Bazaar: Dlaczego Instagram ją przeraża?

Mary Komasa w Harper's Bazaar: Dlaczego Instagram ją przeraża?

Mary Komasa w Harper's Bazaar: Dlaczego Instagram ją przeraża?