Britney traci prawo do opieki nad własnymi dziećmi, Lindsay ląduje na kolejnym odwyku, a Paris w więzieniu. Ile w tym ich winy, a ile błędów ich matek?

Paris Hilton miała sześć lat, kiedy jej matka Kathy zmusiła ją do występu na pokazie mody. Wmawiała jej, że ma być lepsza niż Marylin Monroe i Księżna Diana razem wzięte. Chciała spełnić własne marzenia o sławie kosztem córki. I to jej się udało. Mało kto wie, że Paris chciała być weterynarzem. Matka wybiła jej to z głowy. To ona marzyła o sławie, a nie jej córka. Jednak w końcu Paris uległa, dała się wciągnąć w plany matki. Kathy Hilton ma to czego pragnęła. Płacą jej za pojawianie się na imprezach towarzyskich, prowadzi własne reality show i ma własną linię kosmetyków. Dzięki skandalom córki wypłynęła na powierzchnię.

Dina Lohan kiedy zobaczyła, że córka ma talent postawiła wszystko na jedną kartę. Castingi, reklamy i przyjęcia, gdzie alkohol, narkotyki i propozycje seksualne były na porządku dziennym to było życie małej dziewczynki. Gdy Lindsay wpadła w uzależnienie od narkotyków zapierała się, że to nic takiego. Najważniejsze było, aby ciągle ją pokazywano. Często przedstawiała się jako siostra własnej córki. Dobrze zapowiadająca się kariera Lindsay stanęła pod znakiem zapytania, a tym Dina pogrążyła samą siebie.

Podobnie było z Britney. Tylko tutaj nie chodziło o sławę, a o kasę. Matka pomogła jej zacząć karierę, ale nie zrobiła nic kiedy sława zaczęła przygniatać piosenkarkę. Najpierw jej córka miała być żelazną dziewicą, a za chwilę wyuzdaną panną. Najprawdopodobniej mając 18 lat już cierpiała na depresję, bezsenność i napady histerii. Lynn Spears jednak nie zrobiła nic. Dzięki fortunie córki nie musi się martwić o dochody, nie ma już problemów finansowych. A kiedy Brit zaczęła rozrabiać, jej kochana mamusia po prostu stanęła po przeciwnej stronie. W końcu ma do wypromowania młodszą córkę. Jamie już występuje w show telewizyjnym.

Dina także postawiła na kolejną pociechę. Nastoletnia Ali ma być sławną piosenkarką, a Dina może błyszczeć w programie telewizyjnym, gdzie pokazuje jak się spełnia marzenia swoich dzieci. Przepraszam, swoje marzenia.

Artykuł na podstawie tekstu Magdy Łuków Przez Ciebie Mamo! z ostatniego wydania magazynu Viva. Tam znajdziecie więcej ciekawostek z rodzinnego życia gwiazd.