Micha Malitowski zyskał popularność dzięki programowi „Taniec z Gwiazdami”, w którym zasiadał w jury. Parę dni temu gruchnęła wiadomość, że tancerz rozstał się po 17 lat związku z Joanną Leunis. Para trzy lata temu powitała na świecie córkę.

Michał Malitowski rozstał się z żoną. Dlaczego?

Ze smutkiem informuję wszystkich przyjaciół, kolegów, organizatorów i sympatyków tańca, że po 17 latach Joanna Leunis i Michał Malitowski nie pracują już, nie tańczą i nie mieszkają razem. Joanna Leunis dziękuje za wsparcie i zrozumienie – oświadczenie pojawiło się na Facebooku tancerki.

Michał Malitowski miał depresję

Malitowski po kilku dniach postanowił sam wytłumaczyć rozstanie. Wyznał bardzo smutną wiadomość:

Drodzy przyjaciele!! Ostatnie miesiące nie były dla mnie łatwe. Byłem chory, cierpiałem na depresję, coraz trudniej było mi odnaleźć się w otaczającej mnie rzeczywistości.Dzisiaj, dzięki świetnym lekarzom, czuję, że wyzdrowiałem. Pomagali mi bliscy, rodzina i przyjaciele. Jak każda inna choroba, ta może wzmocnić prawdziwą miłość i przyjaźń, ale jednocześnie może pogłębić dystans, zerwać słabe więzi i przynieść rozczarowanie zachowaniem tych osób, którym ufało się najbardziej – tłumaczy tancerz.

Pisze, że podjął trudną decyzję, aby rozstać się z jego wieloletnim „życiem, tańcem i profesjonalną partnerką Joanną Leunis”.

Doświadczyliśmy razem wielu zwycięstw i porażek, i wciąż mamy przed sobą największe wyzwanie, jakim jest wychowanie naszej córki. Moja córka Lia jest moją największą miłością. Chciałbym, aby żyła w świecie, w którym ludzie dotknięci chorobami nie są wykluczeni – czytamy w oświadczeniu Malitowskiego.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dear Friends!! Recent months have not been easy for me. I was sick, I suffered from depression, it was getting harder and harder to find myself in the reality that surrounded me. Today, thanks to great doctors, I feel that I have recovered. Loved ones, family and friends helped me. Like any disease, this one strengthens true love and friendship, but at the same time can deepen the distance, break weak bonds and bring disappointments regarding the behaviour of those who have been trusted the most. I made a difficult decision to part my way with my long-term life, dance and professional partner Joanna Leunis. We have experienced many victories and defeats together, and we still have the biggest challenge ahead of us, which is raising our daughter. My daughter Lia is my greatest love. It is for her that I would like a world in which people touched by diseases are not being excluded.

Post udostępniony przez Michael Malitowski (@mmalitowski)

oanna Leunis, Michał Malitowski, SK:, , fot. Engelbrecht/AKPA

Michał Malitowski, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Andrzej Grabowski, Michał Malitowski, Ola Jordan, SK:, , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA