Music Masterclass to program skierowany do wyrazistych osobowości, wybitnie uzdolnionych muzyków, którzy w poszukiwaniu szlifu swojej kariery cenią rolę autorytetów i tylko u nich chcą zasięgać rad. Pięciu laureatów będzie mogło poznać tajniki branży pod okiem doświadczonych twórców – m.in. Natalii Przybysz, Hani Rani, Adama Sztaby czy Andrzeja Smolika. Zgłoszenia można przesyłać do 21 lutego 2021 roku.

Music Masterclass – na czym polega program?

Music Masterclass jest kierowany do osób będących profesjonalnymi muzykami bądź pasjonatami o wysokich umiejętnościach z poczuciem niewidocznej bariery utrudniającej osiągnięcie wymarzonych efektów. To program, dzięki któremu młodzi artyści poznają najwybitniejszych w swoich dziedzinach i otrzymają dawkę niezbędnej wiedzy, która pomoże im wystartować na rynku muzycznym, zarówno w zakresie merytorycznym jak i artystycznym.

Music Masterclass to kompendium wiedzy merytorycznej, praktycznej oraz artystycznej, które pozwoli naszym stypendystom na świadome podejmowanie kolejnych kroków w kreowaniu kariery muzycznej. Aby osiągnąć sukces, niezbędna jest jednak ich determinacja. My dajemy najlepszy model wędki i uczymy technik jej zarzucania, od nich samych zależeć będzie, czy i jak ją wykorzystają. Do współpracy zaprosiliśmy Mistrzów o imponującym dorobku artystycznym i bogatym doświadczeniu. Każdy z nich ma świadomość trudności funkcjonowania świata artystycznego i chętnie podzieli się z młodszymi artystami cennymi wskazówkami. Konfrontacja zdolnych, kreatywnych muzyków, stojących dopiero przed wrotami do kariery z osobami funkcjonującymi w branży od lat, będzie dla stypendystów niewątpliwie ogromną okazją do zweryfikowania ich drogi artystycznej i zderzenia świata marzeń z realną ścieżką, którą konsekwentnie chcą podążać – mówi Patrycja Słomczyńska, członek zarządu Fundacji Fabryki Norblina i pomysłodawczyni programu.

Zgłoszenia do Music Masterclass przyjmowane są przez stronę internetową musicmasterclass.pl do 21.02.2021.

Na przełomie lutego i marca wyłonionych zostanie pięciu laureatów, którzy wezmą udział w spotkaniach tematycznych dotyczących m.in.: prawa, psychologii, wizerunku, promocji, produkcji, tworzenia tekstów czy organizacji działań, z którymi młodzi artyści mierzą się, wchodząc na rynek muzyczny. W kwietniu odbędą się indywidualne warsztaty z Mistrzami.