Timbaland zaangażował się politycznie. Specjalnie dla Hilary Clinton poprowadzi imprezę, podczas której będą zbierane środki na jej kampanię prezydencką.

Dokładnie 31 marca w Miami odbędzie się to nietypowe wydarzenie. Uczestnicy konwencji będą musieli zapłacić bagatela tysiąc dolarów za wstęp. Jak donosi Miami Herold ma się pojawić były prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton. Zresztą wspiera on swoją żonę przy każdym projekcie.

Timbaland znany jest ze współpracy z Missy Elliott, Aaliyah, Justinem Timberlakiem, Pussycat Dolls, a ostatnio z Nelly Furtado.

Właśnie w związku ze współpracą z tą ostatnią artystką pojawiły się wobec Timbalanda oskarżenia o plagiat.W styczniu tego roku fiński muzyk o pseudonimie Tempest podał do wiadomości, że jego kawałek zosta wykorzystany w piosence Furtado Do it. W serwisie Youtube pojawiły się filmy dokumentujące całą sprawę i przedstawiające dowody kradzieży utworu.Tempest zamierza wytoczyć proces Amerykaninowi.

Nurtuje mnie jednak inna kwestia. Czy jeżeli Hilary się uda to ona i Bill zostaną wpisani do księgo Guinessa? W końcu się jeszcze nie zdarzyło, aby małżeństwo pełniło najważniejszą funkcję w państwie.