Sobotnie wydanie Faktu na Weekend wywołało oburzenie w środowisku dziennikarskim. Na okładce tabloidu, przy zdjęciu Leszka Millera i jego tragicznie zmarłego syna, widniał napis: Ojciec wybrał politykę, a syn sznur. Jak informują Wirtualne Media, naczelny dziennika, Robert Feluś, po skandalu z kontrowersyjnym artykułem, zrezygnował z pełnienia swojej funkcji.

Nie żyje syn Leszka Millera

Decyzja została podjęta w związku z artykułem, który pojawił się w sobotnim wydaniu magazynu „Fakt na Weekend”. Przyjmując rezygnację Pana Roberta Felusia, Zarząd Ringier Axel Springer Polska podkreślił, że wiarygodność i prawdziwość informacji jest dla Spółki równie ważna, co wrażliwość społeczna. Będąc jedną z największych firm medialnych w Polsce, jesteśmy świadomi naszej roli i misji, które chcemy nieprzerwanie pełnić.

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Przypomnijmy. Syn Leszka Millera, Leszek Junior, zmarł w niedzielę, 26 sierpnia. Mężczyzna prawdopodobnie popełnił samobójstwo przez powieszenie.

O skandalicznej publikacji tabloidu wypowiedziała się między innymi Karolina Korwin-Piotrowska:

– To nie jest fake. To hiena roku. To jest rzyg turbo. Co trzeba mieć w głowie, żeby zrobić podobna rzecz? Mam nadzieje, ze konsekwencje tego będą poważne- personalne co najmniej- jeśli ta sprawa przejdzie bez echa i bez kary- to znaczy, ze media w Polsce pukają w dno od spodu.

– mogliśmy przeczytać na Facebooku dziennikarki.

Monika Miller 4 lata temu: Lubiłam jeść fast foody w ogromnych ilościach

Uważacie, że media w Polsce rzeczywiście przekraczają granice dobrego smaku?