49-letni redaktor naczelny brytyjskiego Vogue’a, Edward Enninful, twierdzi, że modelki tak naprawdę jedzą i nie są tak chude, jak to było w standardzie w latach 90. Przyznał, że branża modowa ma jeszcze wiele do zrobienia, aby być inkluzywną dla ciała i bardziej zróżnicowaną rasowo, ale robi postępy.

„Istnieje błędne przekonanie, że ludzie mody nie jedzą, ale to nieprawda […] Kiedy spojrzysz przynajmniej na mój Vogue, wszyscy są mile widziani. Wszystkie kształty, wszystkie rozmiary, wszystkie kolory”, powiedział Enninful w podcaście „River Cafe Table 4”.

Modelka plus size w Vogue Polska! Internauci podzieleni

Branża mody się zmieniła?

Edward Enninful powiedział, również że aktualnie „wszyscy są tacy gościnni”, jeśli chodzi o różnorodność w branży mody, Dodał, że bycie rozmiarem zero już nie jest ideałem.

Redaktor brytyjskiego Vogue’a kontynuował: „Nawet idea bycia modelką się zmieniła. Możesz być niski, możesz być krągły, możesz być niepełnosprawny”.

Edward Enninful przejął rolę redaktora naczelnego brytyjskiej edycji w 2017 roku, po odejściu Alexandry Shulman, która była na czele tej kultowej publikacji przez 25 lat. Brytyjski Vogue miał na swoich okładkach tylko 12 czarnoskórych modelek i modeli podczas 25-letniej kadencji Shulman. Ponadto duża większość składu redakcyjnego była biała. To zmieniło, że gdy czarnoskóry Enninful przejął magazyn.

WOW! Portugalski Vogue z NIESAMOWITĄ okładką!