Choć w Portugalii – podobnie jak w Hiszpanii – Dzień Babci jest obchodzony w 26 lipca, to właśnie teraz portugalska edycja Vogue’a zdecydowała się na pokazanie seniorów na okładce.

Amerykański Vogue zachwyca się stylizacją Michelle Obamy. Wbija szpilę Melanii Trump?

Portugalski Vogue – okładki

Styczniowo-lutowe wydanie magazynu trafi do kiosków w piątek, jednak już teraz redakcja pochwaliła się okładkami, które przygotowała w ramach projektu „The Mirror Issue”. Łącznie powstały 3 osobne sesje zdjęciowe, ale to jedna z nich wzbudziła szczególne zainteresowanie.

Na okładce przedstawiono parę seniorów siedzących na skraju łóżka w sypiali. Pomieszczenie jest wystylizowane na klasycznie mieszkanie starszych osób – widać ciężkie zasłony, święte obrazy oraz krzyż.

OMG! Romeo Beckham na okładce Vogue’a! Fani: CZYSTA matka!

Odbicia. Są punktem wyjścia, od którego budujemy nasz świat. Baza, z której projektujemy nasz wizerunek, idealizujemy nasze marzenia, dzielimy się naszymi osiągnięciami. „Będę Twoim lustrem / Odbij się, kim jesteś, na wypadek gdybyś nie wiedział”, zaśpiewał The Velvet Underground w połowie lat 60-tych w piosence, która na zawsze będzie związana z naszym związkiem z lustrami iz tym, co zostawimy nas samych, w innych.

Anja Rubik ze SZCZURAMI na głowie we włoskim Vogue’u. Przerażająca sesja

Poprzednią okładką portugalskiej edycji Biblii mody, która wzbudziła podobne zainteresowanie, było zdjęcie nagiej modelki zażywającej kąpieli w szpitalnej łazience. Całość utrzymana była w stylistyce nawiązującej do szpitali psychiatrycznych z przełomu wieku, co uznano za szkalowanie osób chorych psychicznie. Co ciekawe, w rolę pielęgniarek wcieliła się mama i babcia modelki. W związku z licznymi głosami krytyki, redakcja wystosowała specjalne przeprosiny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Vogue Portugal (@vogueportugal)