To jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie mody. Met Gala, która jest organizowana w pierwszy poniedziałek maja, co roku gromadzi tłumy. W Metropolitan Museum of Art gromadzą się nie tylko osoby związane ze światem mody, ale też kultury i sztuki.

Ta cała Met Gala to się chowa przed Tobą w takiej kreacji – Doda w CZERWONYM LATEKSIE w Chicago

Met Gala 2020 – transmisja online

W pierwszy poniedziałek maja 2020 roku, Met Gala się nie odbyła. Już od dłuższego czasu informowano, że może tak być, a to z powodu pandemii koronawirusa. Początkowo galę przełożono. Co prawda, nie było mowy o konkretnej, nowej dacie, ale był plan, aby zorganizować przedsięwzięcie w momencie, kiedy nic nie będzie zagrażało zdrowiu publicznemu.

Z czasem okazało się. że Met Gala odbędzie się… online. Na oficjalnym kanale amerykańskiego wydania magazynu „Vogue’a” odbyła się transmisja, którą prowadziła redaktor naczelna pisma, Anna Wintour. W specjalnej zakładce pojawiły się filmiki z gwiazdami, które miały okazję w przeszłości pojawić się na tym wydarzeniu. Widzowie mogli też przypomnieć sobie najbardziej spektakularne kreacje w historii MET Gali.

NAJGORSZE stylizacje na Gali MET 2016

Met Gala 2020 oficjalnie odwołana

Met Gala, która odbyła się w sieci, miała być chwilowym rozwiązaniem. W końcu miał nadejść moment, w którym goście spotkają się na żywo. Teraz okazuje się, że zaplanowana Met Gala 2020, pod hasłem „O czasie: moda i trwanie”, nie odbędzie się. Została oficjalnie odwołana. Organizatorzy w oświadczeniu dla amerykańskiego „Vogue’a” poinformowali, że impreza nie odbędzie się „z powodu globalnego kryzysu zdrowotnego”.

ZOBACZ TEŻ:

Wybacz Selena, ale TA PARA została okrzyknięta najpiękniejszym duetem gali MET

Blake Lively wygladała pięknie, gdy stała, ale kiedy chciała postawić krok…

I tu właśnie mamy NAJLEPSZĄ KREACJĘ wieczoru gali MET. Nam opadła szczęka!

Anna Wintour na czerwonym dywanie

Anna Wintour/fot. Forum

Jennifer Lopez, Alex Rodriguez na różowym dywanie

Jennifer Lopez. Alex Rodriguez/fot. Forum

Gigi Hadid na różowym dywanie

Gigi Hadid na Met Gali/fot. Forum