Lidia Kopania w sobotę wystąpiła na eliminacjach do Eurowizji, podczas których zaśpiewała utwór „Why Does It Hurt”. Niestety jej występ z pewnością nie zostaniemy uznany za jeden z lepszych, a raczej za jeden z najgorszych.

Eurowizja 2022. Ten występ przejdzie do historii, a Lidia Kopania zmiażdżona w sieci

Lidia Kopania na Eurowizji 

Lidia Kopania zmasakrowała piosenkę „Why Does It Hurt”: nie dość, że fałszowała, to jeszcze zapomniała słów piosenki. W sieci natychmiast pojawiła się lawina hejtu m.in. pod filmem z jej występu na YouTubie:

  • No jest dobra konkurencja dla „Ev’ry Night” Mandaryny. Ale tytuł trafiony w punkt. Ból nie do zniesienia.
  • Idealna reprezentantka. Perfekcyjnie oddaje stan polityczny naszego kraju
  • Zaśpiewała jakieś 5% tekstu, nawet refreny nie całe
  • A Doda mogła być na jej miejscu i oszczędzilibyśmy sobie załamania XD
  • Mandaryna, Joanna Moro i Lidia Kopania. Wielka trójca. Wspaniałe wokalistki, wspaniałe występy – czytamy.

Po występie Lidii Kopani głos zabrali autorzy utworu Ylva i Linda Persson. Nie ukrywają żalu, że ich piosenka została zmarnowana:

Dzisiejszy wieczór był dla nas — autorów piosenek — smutnym momentem w finale polskich preselekcji do Eurowizji 2022, jeśli chodzi o jakość występu na żywo Lidii Kopanii. Mieliśmy nadzieję na profesjonalny występ ze strony byłej reprezentantki Polski na Eurowizję, ale niestety to, co zaśpiewała, nie miało nic wspólnego z melodią i tekstem, który napisaliśmy. Chcemy tylko zaznaczyć, że my, jako autorzy piosenki, nie byliśmy zaangażowani w decyzję artystki o zrobieniu tego celowo i nie chcemy być z tym kojarzeni. Dobra piosenka została zupełnie zmarnowana. Nagranej wersji możecie posłuchać w serwisie YouTube — napisali na Facebooku.

Lidia Kopania o występie na Eurowizji

Po występie Kopania udzieliła kilku wywiadów, w których zapewnia, że wszystko było zamierzone i jest z siebie zadowolona.

Miał taki być. Inny. No i cóż… W końcu ta edycja preselekcji będzie zapamiętana.(…) Nie, nie zapomniałam.Ja uwielbiam Monty Pythona – pamiętajmy – mówi w rozmowie z „Pomponikiem”.

Tłumaczy, że zaśpiewałaby znakomicie i przegrałabym z faworytem, a tak przynajmniej będzie huczało.

Lidia Kopania ujawnia nam: „Mój tato jest chory na raka”

Lidia Kopania Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Lidia Kopania Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Lidia Kopania Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA