Wielka Brytania pogrążona w wielkim smutku. Pałac Buckingham potwierdził, że książę Filip zmarł w wieku 99 lat. Był najstarszym członkiem rodziny królewskiej. Kiedy odbędzie się pogrzeb księcia Edynburga i jak będzie wyglądał?

Książę Filip wyszedł ze SZPITALA! (ZDJĘCIA)

Zmarł książe Filip – mąż królowej Elżbiety

Od jakiegoś czasu pisano o złym stanie zdrowia księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety przebywał w szpitalu, gdzie dochodził do siebie po operacji serca. Książę Edynburga w marcu wyszedł ze szpitala. Mówiono, że jego stan uległ poprawie, został przewieziony do swojego miejsca zamieszkania i wrócił do Zamku Windsor.

Książę Filip przeszedł OPERACJĘ. Pałac wystosował oświadczenie

W piątek brytyjskie media podały smutną wiadomość. Spekulacje potwierdził pałac Buckingham. Książę Filip zmarł w o poranku w wieku 99 lat. W czerwcu świętowałby 100 urodziny.

Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości, księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość zmarł spokojnie dziś rano w zamku Windsor. Rodzina królewska łączy się z ludźmi na całym świecie w żałobie po jego stracie. Dalsze ogłoszenia zostaną podane we właściwym czasie – czytamy.

Zarówno królowa Elżbieta jak i książę Filip otrzymali szczepionki na COVID-19. Pobyt księcia Filipa w szpitalu nie był jednak związany z koronawirusem.

Nie jest tajemnicą, że każdy wyższy rangą członek rodziny królewskiej ma przygotowany plan na ewentualność, gdy któryś z nich umrze. Nie inaczej jest w przypadku księcia Filipa. Niektóre decyzje podjęto już kilka lat temu.

Na tę chwilę nie są wiadome szczegóły dotyczące pogrzebu. Wiadomo, że książę Edynburga zrezygnował z pochówku państwowego i jego wolą był pochówek wojskowy.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Książę Filip trafił do szpitala! Pałac wydał oficjalne oświadczenie

Tort weselny Kate i Williama sprawił sporo problemów. Królowa rzuciła wtedy kąśliwą uwagę do pracownicy

Królowa Elżbieta i książę Filip już zaszczepili się na COVID-19!

Książę Filip wychodzi ze szpitala.

Książę Filip wychodzi ze szpitala, fot. Forum.

Książę Filip na oficjalnym wystąpieniu.

Książę Filip, fot. Forum/News Licensing.

Królowa Elżbieta i książę Filip już zaszczepili się na COVID-19.

Królowa Elżbieta i książę Filip już zaszczepili się na COVID-19, fot. Forum/PA Images.