Najbardziej prestiżowa praca w Wielkiej Brytanii? Niektórym może się wydawać, że chodzi o posadę na dworze królewskim. Niemniej warto jednak mieć świadomość, że prestiż w tym przypadku niekoniecznie równa się z wysoką pensją. A mogą przekonać się o tym na własnej skórze osoby, które podejdą do nowej rekrutacji w „firmie” royalsów.

Sylwia Przybysz chwali się salonem w nowym domu. Fani: „Trochę jak w psychiatryku” (FOTO)

Król Karol III szuka pracownika i… płaci poniżej średniej krajowej

Jakie stanowisko na królewskim dworze jest aktualnie do zdobycia? Chodzi o pracę dla osoby, która miałaby obsługiwać centralę telefoniczną i połączenia pomiędzy rezydencjami członków rodziny. Co wiemy na temat tej posady?

Mały Archie Windsor marzy o jednym pod choinkę. Meghan nie ma zamiaru spełnić jego życzenia

Zadanie wykonuje się w systemie zmianowym 9co 5 tygodni) – między godziną 8:00 a 22:00. Nowy pracownik będzie musiał się „pożegnać” z dwoma wolnymi weekendami w miesiącu. Dwór oferuje oczywiście szereg bonusów, w tym między innymi 25-30 dni urlopu, zniżki czy darmowy lunch. W trakcie rekrutacji na plus zadziała na pewno doświadczenie w pracy na recepcji lub centrali telefonicznej. Jaką pensję przewidziano na tym stanowisku? Około 2100 funtów miesięcznie, czyli około 10 500 złotych. I choć kwota podana w złotówkach nie prezentuje się najgorzej, warto dodać, że jak na brytyjskie warunki mowa o niewysokiej pensji.

Czy wszyscy na królewskim dworze mogą liczyć na podobną wypłatę? Nic z tych rzeczy. Przykładowo niania dzieci księcia Williama i Kate Middleton może liczyć rocznie na około 75 tysięcy funtów, czyli niecałe 400 tysięcy złotych.

Zaskoczeni?

Księżna Kate pochwaliła się zdjęciem, na którym ma 3 lata. Jej młodszy syn jest do niej uderzająco podobny