Ksiądz, który dopuścił się nielegalnego małżeństwa R. Kelly’ego z piosenkarką Aaliyah, powiedział w środę przed sądem federalnym na Brooklynie (Nowy Jork), że zaślubiny odbyły się w apartamencie hotelowym, a para miała na sobie „pasujące do siebie dresy”.

Szokujące doniesienia na temat śmierci Aaliyah. Wyciekły nowe informacje

73-letni Nathan Edmond zeznał, że odprawił tajne zaślubiny jako przysługę dla przyjaciela i nie wiedział, kim byli przyszli małżonkowie, według The Daily Beast. „Nie sądziłem, że to ktoś wyjątkowy i wcale tego nie rozumiałem” – powiedział podobno Edmond przysięgłym na procesie Kelly’ego dotyczącym handlu żywym towarem.

Zaślubiny, które odbyły się 31 sierpnia 1994 roku, według jego zeznań, trwały „około 10 minut lub krócej”, powiedział Edmond. Ksiądz zapamiętał z tego wydarzenia, że R.Kelly i Alliyah mieli jedną nogawkę dresów podwiniętą do kolan. 3 innych mężczyzn było wtedy w pokoju hotelowym, z których jeden zwrócił się niego z umową o zachowaniu poufności, co „rozśmieszyło mnie trochę”, zeznał Edmond. „Treść oświadczenia o zachowaniu poufności [ang. NDA] nie była warta papieru, na którym została wydrukowana”, zeznał w sądzie. Podobno

Księdzu przedstawiono sfałszowany dokument, na którym było zaznaczone, że Aaliyah była wtedy pełnoletnia, chociaż to było nieprawdą.

Prokuratorzy twierdzili, że Kelly, 54 lata, przekupił urzędnika stanu Illinois, aby uzyskać fałszywy dowód osobisty dla Aaliyah, obawiając się, że zmarła tragicznie piosenkarka była wtedy z nim w ciąży. Ciąża nieletniej byłaby karalna.

„R.Kelly już nie wyjdzie na wolność”, szokujące zeznania asystenta artysty

Dla prokuratury nielegalne małżeństwo R.Kelly’ego i Aaliyah jest kluczową częścią ich sprawy, ponieważ starają się skazać go za wymuszenia, porwania i seksualne wykorzystywanie dzieci. Były menedżer Kelly’ego –  Demetrius Smith, powiedział w sądzie w zeszłym miesiącu, że związek oskarżonego z Aaliyah rozpoczął na początku lat 90. To wtedy R.Kelly wyprodukował jej debiutancki album, który był podejrzanie zatytułowany „Age Ain’t Nothing but a Number” (ang. wiek to tylko liczba”).

R.Kelly przebywa aktualnie w areszcie.

R. Kelly fot. Forum/Reuters

Aaliyah fot. Zuma Press / Forum