Kinga Rusin znana jest ze swojego zamiłowania do natury. 47-latka niemal na każdym kroku broni praw zwierząt oraz troszczy się o środowisko. Dziennikarka nie boi się w mocny sposób komentować sytuacji, które mają negatywny wpływ na faunę i florę.

Kto to powiedział: Rusin vs. Rozenek (QUIZ)

Tym razem Kinga odniosła się do świątecznych drzewek. Dziennikarce nie podoba się fakt, że rokrocznie świerki są ścinane i eksponowane na placach miast:

W naszych czasach stawianie na centralnym placu miasta wyciętego z lasu, kilkudziesięcioletniego (a czasami starszego) świerku to już nie tyle symbol świąt, co braku wrażliwości i wyczucia. Jaki sens ma wycinanie z lasów najpiękniejszych okazów drzew po to, żeby „zdobiły” jakiś rynek przez kilka tygodni, a następnie wylądowały na śmietniku!?

– pytała dziennikarka.

Pod postem dziennikarki fani dyskutowali o poruszonym przez nią problemie. Jedni twierdzi, że wycięcie jednego drzewka to nic złego, a inny podkreślali, iż świąteczna tradycja niszczy przyrodę. Rusin podkreśliła także, że istnieją alternatywy dla sztucznych, plastikowych choinek.

Kinga Rusin wyjaśnia, dlaczego jej córka Iga KOŃCZY z modelingiem

Chcielibyście zobaczyć bożonarodzeniowe drzewko Kingi?

Wyświetl ten post na Instagramie.

W naszych czasach stawianie na centralnym placu miasta wyciętego z lasu, kilkudziesięcioletniego (a czasami i starszego) świerku to już nie tyle symbol świąt co braku wrażliwości i wyczucia. Jaki sens ma wycinanie z lasów najpiękniejszych okazów drzew po to, żeby „zdobiły” jakiś rynek przez kilka tygodni a następnie wylądowały na śmietniku!? W momencie kiedy dusimy się w smogu, kiedy degradowane jest środowisko naturalne, kiedy ochrona przyrody przegrywa z bezwzględnym biznesem warto pomyśleć o innych, alternatywnych rozwiązaniach świątecznych dekoracji, które pokażą że mamy świadomość w jakich czasach żyjemy. Brawa dla wszystkich władz miast i miasteczek, które to rozumieją i swoimi świątecznymi akcjami edukują i uświadamiają, a także pokazują że nie jest im wszystko jedno. Ps. Jeżeli chcielibyście pochwalić jakąś wyjątkową, świąteczną, ekologiczną inicjatywę piszcie i wysyłajcie zdjęcia na adres [email protected] Chętnie je pokażę na moim insta💚

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)