MacKenzie Scott (51 l.) znalazła się na szczycie listy „100 najbardziej wpływowych kobiet świata” magazynu Forbes. Co skłoniło jury do wrzucenia jej na pierwsze miejsce? Prawdopodobnie to, że na cele charytatywne przekazała aż 8,6 miliarda dolarów, w tym 2,7 miliarda tylko w tym roku.

Jeff Bezos poleciał w kosmos. Nie uwierzycie, co powiedział po przylocie na ziemię

Najbardziej wpływowe kobiet 2021 roku na świecie

Od czasu rozwodu z Jeffem Bezosem w 2019 roku MacKenzie Scott – jedna z najbogatszych kobiet na świecie – przekazała na cele dobroczynne miliardy dolarów ze swojej szacowanej na 59,6 miliarda dolarów fortuny. Scott zajmuje pierwsze miejsce nad byłą kanclerz Niemiec Angelą Merkel, która rządziła na liście od lat, aż do formalnego zakończenia swojej 16-letniej kadencji na stanowisku publicznym.

Jeff Bezos miał romans z Lauren Sanchez 9 miesięcy przed separacją z żoną

Najpotężniejsze kobiety świata

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris zajmuje drugie miejsce, a za nią plasuje się prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde.

Na liście znajduje się również dyrektor generalna Fox News Media, Suzanne Scott, do której dołączyły Nancy Pelosi, Melinda Gates, Shari Redstone, Abigail Johnson z Fidelity Investments, Ana Patricia Botin z Santander i Mary Barra z GM.

Królowa Elżbieta II wyprosiła z przyjęcia Baracka Obamę!

Inne godne uwagi kobiety, które znalazły się na liście, to królowa Elżbieta II, Taylor Swift, Beyoncé Knowles, Rihanna, Reese Witherspoon i Serena Williams.