Paris Hilton znów może mieć poważne problemy z prawem. Uważa się, że jej utwór Stars Are Blind jest plagiatem piosenki zespołu UB40 Kingston Town.

Dziedziczka wyląduje niedługo w więzieniu, a już złożono kolejny pozew w jej sprawie. Oskarżono V2 Music Publishing, a także Warner Chappell Music i kompozytora/producenta Fernando Garibay o naruszenie praw autorskich.

Singiel Stars Are Blind ukazał się w zeszłym roku, a Paris określiła go tak: „trochę reggae, trochę rocka, prawdziwy mix klubowej, fajnej, wesołej muzyki\”.

Krytycy nie byli zachwyceni, a jeden z nich orzekł, że Paris nagrywała chyba na tylnym siedzeniu limuzyny.

Piosenka Kingston Town, napisana przez Kendricka Patricka, jest jednym z najbardziej znanych utworów, a singiel, wydany w 1989 roku, rozszedł się w milionach egzemplarzy.

Sparta Florida Group, która jest właścicielem praw autorskich do tego utworu, ma zamiar skontaktować się z muzykologiem, a potem ujawnić prasie i serwisom internetowym dowody plagiatu.

Rzeczywiście, początek obu utworów wydaje się być prawie identyczny.A może to tylko złudzenie? Sprawdźcie sami. Paris znów ma kłopoty.

Paris Hilton – Stars Are Blind

UB40 – Kingston Town