Na początku listopada media obiegła informacja o śmierci 24-letniej Patrycji Widery, popularnej tiktokerki, której konto śledziło 1,5 miliona osób. Dziewczyna zaledwie kilka godzin wcześniej publikowała zdjęcia ze szpitala. Cztery dni przed śmiercią Patrycja poinformowała, że jest bardzo źle, nie zdradzając jednak z jaką chorobą się mierzy. 8 listopada tiktokerka zmarła, a fani zmobilizowali się, by godnie pożegnać swoją idolkę oraz wesprzeć jej rodzinę. W tym celu założono internetową zbiórkę pieniędzy, z której środki miały zostać przekazane na pogrzeb tiktokerki.

Była dziewczyna Patrycji Widery zabiera głos po jej śmierci: „Nie jestem w żałobie”

Pogrzeb 24-letniej Patrycji Widery. Ceremonię transmitowano na żywo

Dziś, 17 listopada odbył się pogrzeb Patrycji Widery w Piekarach Śląskich. Cała ceremonia była transmitowana na żywo na kanale Bazylika Piekary na YouTubie, dzięki czemu nie tylko rodzina, ale również fani 24-latki mogli uczestniczyć w jej ostatniej drodze.

W trakcie uroczystości koleżanka Patrycji rozdawała cukierki żałobnikom – ten gest miał być ostatnią wolą zmarłej:

To specjalne cukierki, Patrycja bardzo je lubiła. Taka była jej wola, aby ludzie się nimi częstowali. Na nich jest imię naszej Patki — mówili przyjaciele zmarłej influencerki,

Na ceremonii zjawił się tłum osób, które zdecydowały się towarzyszyć tiktokerce w jej ostatniej drodze. Ksiadz odczytał kilka słów od bliskich zmarłej:

Wasza obecność dodaje nam wszystkim otuchy i siły w tym jakże trudnym dla nas momencie. Czasu spędzonego z tymi, których kochamy, nigdy nie jest za dużo, jak mawiała poetka. To prawda nie jesteśmy w stanie zatrzymać czasu, a tym bardziej go cofnąć. Musimy jednak pamiętać, że wspomnienie jest również formą spotkania – przemówił duchowny.

Podczas pogrzebu ksiądz przeczytał też słowa mamy Patrycji, które rozpoczął cytat z trenu Jana Kochanowskiego:

Pożegnanie Patrycji przez mamę zaczniemy od cytatu z Kochanowskiego: wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim, moja droga córeczko tym zniknieniem swoim. Tak Patrysiu, ciężko mi bez ciebie. Byłaś moim największym skarbem, moja małą córeczką. Dawałaś radość, czasem smutek, gdy martwiłam się o ciebie, jak to mama.

W przemówieniu mama tiktokerki podkreśliła, że jej córka miała nie tylko dobre relacje z nią, ale również ze swoją ukochaną babcią, która jakiś czas temu zmarła. Patrycja pożegnała ją wówczas na Instagramie, obiecując, że jeszcze kiedyś się spotkają:

Byłaś wszystkim dla mnie i dla dziadków, z którymi kilka lat mieszkałyśmy. Pod swoim zdjęciem na Instagramie żegnając się z babcią, napisałaś: Babcia obiecuje ci, że jak tam do ciebie polecę, to powiemy ‚było warto’. Teraz możecie już sobie to powiedzieć.

Na koniec mama Patrycji podziękowała jej za wspólne lata:

Twoje życie stanowił dla mnie drogowskaz, który na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Dziękuję skarbie, że byłaś moją córką. Kocham cię bardzo i na zawsze.

Po mszy kondukt żałobny składający się z niemal 300 osób ruszył z urną na cmentarz. Patrycja spoczęła w grobie na cmentarzu parafialnym Bazyliki NMP w Piekarach.

Pogrzeb Patrycji Widery YouTube Bazylika Piekary

Bliski przyjaciel Patrycji Widery o jej śmierci: „Kilka ostatnich dni były ciężkie”

pasekkozak

Patrycja Widera wrzuciła ten film 2 dni przed śmiercią. To przejęzyczenie wstrząsnęło widzami

IG: widupa

IG: widupa

IG: widupa

IG: widupa

IG: widupa

IG: widupa