Piotr Woźniak-Starak od niedzieli jest szukany przez wszystkie możliwe służby w kraju – w tym przez Wojsko Obrony Terytorialnej. Na razie nikt nie podaje oficjalnych informacji do opinii publicznej.

Piotr Woźniak-Starak zaginął

Radio ZET dotarło do żeglarza, który w tę nieszczęśliwą noc wdział motorówkę zaginionego. Tłumaczy, że tej nocy odbywały się na jeziorze Kisajno regaty i było ze 20 łodzi.

Z naszej łodzi, tuż po godz. 2 w nocy, poszło zgłoszenie na numer 112, że łódka zachowuje się na jeziorze w sposób nieprzewidywalny. Była bezwietrzna noc, bardzo dobra widoczność, ale kompletnie bez fali. My płynęliśmy na wiosłach i słyszeliśmy od kilkunastu minut jednostajną pracę silnika łodzi, gdzieś w odległości 1-2 km od nas – mówi świadek zdarzenia.

Podkreśla, że było to o tyle dziwne, że łódź zawsze na jeziorze narasta lub znika, bo zbliża się lub oddala. Później zobaczyli przez lornetkę z odległości 1-2 km „kręcącą się w kółko łódź na dość ciasnym łuku, tak jakby miała zablokowany ster kierunku, zablokowaną manetkę gazu, jakby nikt jej nie kontrolował”.

Agnieszka Woźniak-Starak pojawiła się na Instagramie. Wyszły na jaw nowe fakty w sprawie zaginięcia jej męża

Żeglarz tłumaczy, że zadzwonił na numer alarmowy, bo mieli wrażenie, jakby ktoś na motorówce był nieprzytomny, albo coś mu się stało, ale ze strony patrolu ratunkowego nie było reakcji.

Ok. godz. 3 kolega ponownie zadzwonił na 112, a po upływie kilkudziesięciu minut, dźwięk łodzi zaczynał słabnąć. Zauważyliśmy, że widzimy tylko jedno światło burtowe. Gdy łódź się kręciła, było widać światło czerwone i zielone, a po zgaśnięciu silnika, było widać tylko czerwone światło oraz to, że silnik nie pracuje – wyjaśnił radiu ZET lokalny żeglarz.

Świadek zdarzenia przekonuje, że nie było słychać wołania o pomoc, ani ludzi znajdujących się na, albo obok dziwnie zachowującej się łodzi.

Dodał, że było też jeszcze inne dziwne zachowanie: nie było słychać żadnych odgłosów ludzi i wołania o pomoc.

Źródło: Radio ZET.

Trzeci dzień poszukiwań Piotra Woźniaka-Starak. Znaleziono istotny ślad

scena z: Piotr Woźniak-Starak, Agnieszka Woźniak-Starak, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA