Bez względu na to, ile lat już się golisz – wrastające włoski, podrażnienia a nawet zacięcia przy goleniu mogą przytrafić się każdej z nas. Jak golić się efektywnie, by nasza skóra dłużej była gładka i wyglądała estetycznie? Jaką maszynkę wybrać? A może zamiast maszynki warto przerzucić się na depilator? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Golenie nie musi być przykrym obowiązkiem. Sprawdź nasze patenty.

3 przepisy na NATURALNE toniki do twarzy – w trzy sekundy odświeżysz makijaż (PIELĘGNACYJNE ŚRODY)

Jak skutecznie się golić, by cieszyć się gładką skórą?

Też macie ten sam problem nawracający każdego lata? Podrażnienia, wrastające włoski a nawet małe ranki, które sprawiają – że golenie nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Ale jak poprawnie zabrać się do golenia?

Przed przystąpieniem do „zabiegu” usuwania zbędnego owłosienia warto zrobić peeling tych partii, które zamierzasz golić. Złuszczanie naskórka usuwa zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni skóry, w wyniku czego maszynka będzie zbierać włoski znacznie dokładniej i lepiej.

Zrobienie peelingu przed goleniem zabezpiecza naszą skórę przed wrastającymi włosami. Taki peeling możesz przygotować w domu i wykonuj go za każdym razem przed depilacją.

Potrzebujesz:

  • pół szklanki soli morskiej
  • pół szklanki oliwy z oliwek
  • 2 krople ulubionego olejku eterycznego
  • 2  łyżki oleju kokosowego

Wszystkie składniki połącz ze sobą w misce – peeling nadaje się do każdego typu skóry.

Wrastające włoski to nic innego jak stan zapalny – pamiętaj, by nigdy nie wyciągać takich włosków pęsetą, bo możesz doprowadzić do jeszcze większego zapalenia. Sol morska odkaża skórę, przyczyniając się do zmniejszenia stanu zapalnego.

Świetnie sprawdzi się również peeling kawowy. Jeżeli masz problem z wrastającymi włoskami, systematycznie wykonuj peeling przed depilacją.

Pielęgnacyjne Środy - jak golić się bez podrażnień?

Pielęgnacyjne Środy – jak golić się bez podrażnień?Fot.Istock.

Jaką maszynkę wybrać?

Na rynku jest dostępnych sporo metod depilacji – najskuteczniejszą jest depilacja laserowa, jednak taki zabieg trzeba powtarzać co jakiś czas, by włoski nie wyrastały – bywa również bolesny i kosztowny.

Maszynka do golenia jest najpopularniejszym sposobem usuwania owłosienia – dostępna jest w każdym sklepie. Jednak wybierając maszynkę – trzeba pamiętać, by wybrać taką, która będzie odpowiednia do potrzeb naszej skóry.

Jeżeli masz większe owłosienie zaopatrz się w maszynkę, która ma więcej ostrzy. Dzięki temu ogolisz się znacznie szybciej. Dla posiadaczy wrażliwej skóry polecamy maszynkę, która dodatkowo będzie miała nawilżający pasek – dzięki niemu pozbędziesz się podrażnień.

Pamiętaj, by golić się POD WŁOS. Takie golenie zabiera mniej czasu i sprawia, że nogi są niezwykle gładkie.

Patentem, który sprawdzi się u osób posiadających twarde włoski jest zmiękczenie ich przed depilacją. Warto wtedy nałożyć olej (może być kokosowy) – na miejsce, które będziemy golić i odczekać minimum pięć minut. Po tym czasie golenie będzie znacznie łatwiejsze. Nada się również odżywka do włosów, która nie sprawdziła się na naszej głowie. Z pwoodzeniem możesz zużyć ją do depilacji.

Pielęgnacyjne Środy - jak golić się bez podrażnień?

Pielęgnacyjne Środy – jak golić się bez podrażnień? Fot.Istock

Maszynka do golenia, czy depilator?

Klasyczna golarka jednorazowa, bez wątpienia jest najtańszym sposobem depilacji – jednak należy pamiętać, że powinna być używana jeden raz. W praktyce zazwyczaj wygląda to inaczej, a używanie takich maszynek przez dłuższy czas bez ich wymieniania może prowadzić do podrażnień. Ostrza się tępią w wyniku czego nie golą dokładnie. Łatwiej również o zacięcie.

Depilator jest urządzeniem, które wyposażono w pęsety lub obrotowe dyski. Usuwa włoski z cebulkami, zapewniając trwalszy efekt – który może utrzymywać się nawet od 2 do 3 tygodni.

Pielęgnacyjne Środy - jak golić się bez podrażnień?

Pielęgnacyjne Środy – jak golić się bez podrażnień? Fot.Istock.

Depilator nie sprawdzi się jednak u osób z wrażliwą skóra. Skóra musi się przyzwyczaić do takiego sposobu golenia. Mogą pojawiać się wrastające włoski, wysypka a nawet pękające naczynka. Dużo również zależy od progu bólu. Jednak przy regularnej depilacji za pomocą depilatora włoski są cieńsze i odrastają wolniej. 

A Wy, z czego korzystacie najczęściej – gdy chcecie pozbyć się owłosienia?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Ciążowy makijaż Gigi Hadid. Modelka stawia na krzaczaste brwi i dużo rozświetlacza (PIELĘGNACYJNE ŚRODY)

Deynn zdradziła, jakie są jej ulubione przepisy na domowe maseczki DIY (PIELĘGNACYJNE ŚRODY)

4 naturalne maski do włosów, które możesz wykonać z produktów dostępnych w Twojej kuchni (PIELĘGNACYJNE ŚRODY)