W najnowszym Playboyu znaleźliśmy wywiad z prof. Zbigniewem Lwem – Starowiczem, w którym znany seksuolog mówi o łóżkowych preferencjach Polek.

Okazuje się, że większość Polek jest w łóżku bardziej leniwa niż Niemki, Angielki czy Rosjanki.

Większość kobiet oczekuje inicjatywy ze strony mężczyzny – twierdzi profesor. – Nawet te z bardzo wysokim poziomem dominacji, z odwróconymi rolami w związku. Jedynie 17 proc. kobiet wychodzi z własną inicjatywą i zachęca partnera – Starowicz przedstawia wyniki swoich badań. – Dotyczy to kobiet z dużym temperamentem lub mających leniwych w tym zakresie partnerów.

Według seksuologa młode Polki są zdecydowanie bardziej aktywne:

Kobiety aktywne dzielą się na trzy kategorie. Pierwsza – niewielki procent – to kobiety, które po prostu lubią być aktywne w łóżku. Rzadko się takie panie spotyka, ale dla mężczyzny – zaręczam – to cudowne odkrycie, po prostu skarb, jeżeli kobieta mówi do niego „Nic nie rób” (…)

Drugi typ nieleniwej w łóżku, to kobieta, która stara się ze względu na partnera. Robi to dla niego, bo wie, że on ceni aktywne partnerki.

I trzeci typ – aktywna w sytuacji zagrożenia, kiedy okazuje się, że mąż zwraca uwagę na inną. Wówczas odzywają się w niej geny walki o partnera.

O tym, jaki temperament mają Polki i dlaczego między dwiema połówkami pomarańczy może w ogóle nie iskrzyć w łóżku, dowiecie się z nowego Playboya.

Wszystko o seksie! Czytajcie tutaj.

Profesor Lew-Starowicz o Polkach w łóżku