To chyba największa wpadka portalu The Lad Bible. Administratorzy Fanpage’a który ma prawie 12 milionów fanów, musieli przepraszać Wentwortha Millera (43 l.) po tym, jak udostępnili bardzo niewłaściwe i przykre zdjęcie.

Aktor zareagował na mema z wielkim smutkiem, ponieważ zdjęcie przypomniało mu o jednym najtrudniejszych okresów w jego życiu. Bohater Prison Break’a zmagał się wtedy z depresją i myślami samobójczymi.

Zobacz więcej: Prison Break powraca. Znamy szczegóły!

Brytyjski aktor napisał na swoim fanpage, że

Przede wszystkim miałem myśli samobójcze. To temat o którym pisałem, mówiłem i się nim dzieliłem. Ale w tym czasie cierpiałem w ciszy. Tak jak wielu innych ludzi. Powód tej walki znało bardzo, bardzo mało ludzi.

Powodem depresji były jego skłonności homoseksualne, które starał się od lat ukrywać przed światem. Wielokrotnie zapewniał w wywiadach, że jest heteroseksualny, tylko „nie może znaleźć właściwej partnerki”. Wstyd przed coming-outem spowodował u niego ciężką depresję, ponieważ bał się reakcji świata.

W 2010 roku nawet starał się nawet odejść od aktorstwa, a swój smutek ukierunkował w stronę jedzenia. Teraz kiedy wspomina swoją walkę z chorobą, mówi:

W 2010 walczyłem o moje zdrowie psychiczne i (artykuły w gazetach plotkarskich o jego nadwadze i problemach – dop. red.) były ostatnimi rzeczami, które potrzebowałem. Długa historia, ale przetrwałem. (…)Kiedy widzę to zdjęcie w czerwonej koszulce przypominam sobie moją walkę. Moją wytrwałość w pokonaniu wszystkich moich demonów.

Zobacz więcej: Prison Break: powrót za dobre sprawowanie

Aktor powiedział również, że kiedy po raz pierwszy zobaczył to zdjęcie, to ciężko mu było oddychać. Fotografia przypomniała mu również te chwile, kiedy od dziecka walczył z depresję, a pierwszy raz chciał się zabić w wieku 15 lat.

Ponadto Miller napisał w swoim wpisie, że najlepsza pomoc pochodzi od najbliższych, ponieważ dla nich warto żyć i nigdy się nie poddać. Stwierdził również, że nigdy nie wolno się poddawać.

Administratorzy The Lad Bible po wpisie Wentwortha wykasowali zdjęcie i wydali oświadczenie w którym bardzo go przepraszają.

Today I found myself the subject of an Internet meme. Not for the first time. This one, however, stands out from the…

Opublikowany przez Wentworth Miller na 28 marca 2016

Wentworth Miller,We posted two pictures of you last night to our Facebook page, but today we want to say we’ve got…

Opublikowany przez The LAD Bible na 29 marca 2016

To zdjęcie najbardziej zraniło Wentwortha Millera

To zdjęcie najbardziej zraniło Wentwortha Millera