Paweł Tur sale szpitalne zna doskonale – wiele miesięcy dochodził do siebie po wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę. Dziś chce się odwdzięczyć lekarzom i pomaga im w czasach pandemii.

Jolanta Kwaśniewska MIAŁA WYPADEK w ciąży. „Przestałam czuć ruchy dziecka”

Paweł Tur angażuje się w pomoc szpitalom

Paweł Tur w wyniku wypadku miał złamaną rękę, obie nogi, usuniętą śledzionę, połamane zebra. Do zdarzenia doszło w 2011 roku, kiedy wjechał w niego samochód, z czterema pasażerami. Ponieśli śmierć na miejscu i okazało się, że kierowca był pod wpływem alkoholu.

Teraz chce się odwdzięczyć za to co zrobili dla niego lekarze. Pojechał z drożdżówkami, słodkimi bułeczkami i rękawiczkami do szpitala na Lutyckiej w Poznaniu. Słodkości rozeszły sie w błyskawicznym tempie. Pielęgniarki, lekarze, ratownicy z Sor-u ucieszyli się z tego dowodu sympatii, czego im ostatnio brakowało. Paweł Tur bierze udział w akcji #znanidlasłużbyzdrowia.

Tłum gwiazd na planie teledysku młodego wokalisty. Monika Miller jak syrenka

To jego ojciec zaczepił w nim miłość do muzyki. Paweł uczęszczał do szkoły muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej, a po skończeniu założył swój pierwszy zespół Centrala 57, z którym nagrał 9 płyt i koncertował w całej Polsce. Grał jako gitarzysta z Tymonem Tymańskim, Leszkiem Cichońskim, a nawet z Gienkiem Loską.

Po tygodniu od wypadku przywiózł mi gitarę, która stała koło mojego łóżka szpitalnego. Potem zaczepiliśmy ją o taką rączkę do podciągania i próbowałem ruszać palcami po niej. Znajomi muzycy odwiedzali mnie i robili mi koncerty, a ja z nimi taki połamany. Ordynator przestrzegał mnie żebym nie forsował ręki, a ona zrosła się jako pierwsza – opowiada Paweł Tur.

Powrót do normalności zajął mu kilka lat. Muzyka odegrała bardzo ważną rolę w żmudnym dochodzeniu do sprawności. I tak oto po 9 latach wraca na ze zdwojoną siłą. Jesień 2020 należeć będzie do Pawła. W ręce fanów oddał debiutancki album pt. „Wilk” zawierający 15 historii muzycznych, które Paweł postanowił zaprezentować światu. Teksty utworów stworzył Wojciech Nowak, a tytułowy tekst do piosenki „Wilk” napisał samodzielnie.

Paweł Tur na premierze teledysku

Paweł Tur na premierze teledyskuPaweł Tur na premierze teledyskufot. Krzemiński Jordan/AKPA

Paweł Tur na planie teledysku.

Paweł Tur na planie teledysku. Fot.Materiały Prasowe