Nie od dziś wiadomo, że pies to najlepszy i najwierniejszy przyjaciel człowieka. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na posiadanie pupila. Psy to także ulubieńcy wielu celebrytów, którzy chętnie dzielą się w mediach społecznościowych zdjęciami i filmami ze swoimi pupilami. Z kolei futrzaki zyskują status celebrytów z drugiego planu. Poznaj psy celebrytów!

Najpopularniejsze psy celebrytów

Psy, te urocze i oddane zwierzęta, często stają się nieodłącznymi towarzyszami gwiazd świata show-biznesu. Ich uroda, wdzięk zdobywają serca fanów równie skutecznie jak ich sławne właścicielki i właściciele. Prześledźmy kilka przykładów najpopularniejszych psów celebrytów, które wzbudzają zachwyt swoją urodą na mediach społecznościowych.

Kim Kardashian i pomeraniany

Pomeranian (Szpic Miniaturowy) to popularna rasa psów, która jest znana ze swojego uroczego wyglądu i towarzyskiego usposobienia. Kardashian jest jedną z wielu gwiazd, które mają pomeraniany. Kim ma trzy psy o imieniu Sake, Soba i Sushi. Jako pierwsza w domu była Sushi. Jej psy są bardzo kochane przez swoją rodzinę i cieszą się dużym zainteresowaniem mediów. Co więcej, można je śledzić w mediach społecznościowych gwiazdy. Kardashian często kupuje swoim psom luksusowe ubrania i akcesoria.

Czym charakteryzują się pomeraniany? To psy o gęstym, dwuwarstwowym futrze, które może mieć różne kolory, w tym czarny, brązowy, biały czy kremowy. Pomeraniany to niezwykle inteligentne psy, które łatwo wyszkolić. Ponadto są bardzo towarzyskie i uwielbiają przebywać wśród ludzi. Idealnie sprawdzą się jako psy rodzinne. Pomeraniany wymagają regularnej pielęgnacji, w tym szczotkowania futra co najmniej raz dziennie. Choć należą do psów aktywnych, to nie potrzebują dużo ruchu. Wystarczą regularne spacery, a także zabawa w domu.

Jennifer Aniston

Nie można nie wspomnieć o Jennifer Aniston, która jest znaną zwolenniczką adopcji zwierząt ze schronisk. W jednym z wywiadów Aniston powiedziała o swoich psach: „Psy to moja największa miłość. Są członkami mojej rodziny i sprawiają mi wiele radości.” Pierwszym psem Jennifer Aniston był Normal, mieszkanka Teriera i Welsh-orgi, który odszedł za tęczowy most. Po nim były kolejne psiaki m.in. Dolly, która również odeszła. Obecnie ma sznaucera o imieniu Clyde, białego pitbulla o imieniu Sophie oraz Lorda Chesterfielda. Wszystkie psy pochodzą z adopcji.

Małgorzata Rozenek-Majdan i jej gang

Małgorzata Rozenek-Majdan to jedna z najpopularniejszych polskich gwiazd. Jest znana ze swojej kariery w show-biznesie, ale również ze swojego zamiłowania do zwierząt. W swojej rodzinie ma wiele zwierząt, w tym trzy psy: buldoga angielskiego George’a, buldogi francuskie Sisi i Lili oraz basseta Williama. Wśród psiaków jest pies rasy buldog angielski. Są to psy o łagodnym i towarzyskim usposobieniu, dlatego są dobrymi towarzyszami dla rodzin. Buldogi angielskie są średniej wielkości psami. Ich wysokość w kłębie wynosi od 30 do 35 cm, a waga od 20 do 30 kg. Warto jednak pamiętać, że są narażone na choroby. Z kolei buldog francuski jest podobny do angielskiego, tylko nieco mniejszy, bo ich wysokość w kłębie wynosi od 25 do 30 cm, a waga od 6 do 10 kg.

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska to jedna z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorek. Widzowie pokochali ją za role w serialach „M jak miłość” i „Rodzinka.pl”. Aktorka jest również znana ze swojego zamiłowania do zwierząt. W domu Małgosi mieszkają dwa psy: wyżeł weimarski o imieniu Grey oraz znaleziona w lesie suszka Mila. Grey jest z aktorką już od 12 lat. Jest to bardzo inteligentny i kochający pies. Aktorka niejednokrotnie podkreślała, że psy są członkami jej rodziny i stanowią dla niej ogromne wsparcie. Chętnie dzieli się wizerunkiem futrzanych przyjaciół w swoich mediach społecznościowych.

Joanna Krupa i schroniskowe psy

Joanna Krupa jest znana ze swojej miłości do zwierząt. Gwiazda angażuje się w kampanie społeczne PETA, a także wspiera schroniska. Co więcej, otwarcie mówi o tym, że jest przeciwniczką futer i jest założycielką fundacji, skupiającej się na pomaganiu zwierząt. W 2020 roku wydała nawet książkę „Psie sprawki”, w której opowiada o adopcji psów. Oprócz tego jest właścicielką psów, które nie kupiła z hodowli, a przygarnęła.

Artykuł sponsorowany