Zastanawiasz się, czy jest możliwy zwrot lub wymiana butów sportowych? Większość sklepów traktuje ten rodzaj obuwia jak każdy inny i bez problemu wymienia obuwie na właściwy rozmiar lub przyjmuje zwrot. Towar musi jednak pozostać w stanie nienaruszonym, czyli nie może nosić śladów użytkowania.

Sprawdziliśmy, jak wygląda procedura wymiany, zwrotu i reklamacji w CCC.

Sieć CCC jest liderem branży obuwniczej w Polsce i jedną z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek obuwia – z tego też powodu to właśnie na przykładzie tej firmy omówimy proces wymiany, zwrotu lub reklamacji butów. CCC jest obecna na rynku już ponad 20 lat i nieustannie poszerza swoją ofertę butów i akcesoriów, zapewniając swoim klientom w każdym sezonie aż kilka tysięcy nowych modeli, w tym również buty sportowe na czele z modnymi sneakersami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez CCC (@cccshoesbags)

Źle dobrany rozmiar – najczęstszy powód wymiany i zwrotu obuwia

Jedną z najczęstszych przyczyn wymiany i zwrotu sportowych butów w CCC, Gino Rossi itd. jest źle dobrany rozmiar. Warto korzystać z tabeli rozmiarów i tradycyjnej metody mierzenia długości stopy, ale jeśli uznamy, że mimo to kupiliśmy za małe buty, zwykle można je zwrócić lub wymienić.

Zwrot lub wymiana w CCC butów sportowych podlega tym samym zasadom, co reszta asortymentu. Nie mogą jednak nosić śladów użytkowania, czyli nie możesz użyć ich zgodnie z ich sportowym przeznaczeniem ani też w nich spacerować.

Jak wygląda zwrot lub wymiana butów w CCC?

Jeśli jesteś członkiem Klubu CCC i zrealizujesz zakup w salonie stacjonarnym CCC, zwrotu butów sportowych możesz dokonać w ciągu 30 dni (licząc od następnego dnia od daty zakupu). Jeśli zakup został zarejestrowany na Karcie Klubowicza, nie musisz mieć ze sobą paragonu. Klienci, którzy nie należą do Klubu CCC, na zwrot lub wymianę towaru mają 7 dni – na podstawie oryginału paragonu i po podpisaniu dokumentu zwrotu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez CCC (@cccshoesbags)

Reklamacja butów sportowych w CCC

Warto pamiętać, że niewłaściwy dobór rozmiaru nie podlega reklamacji – w CCC, Gino Rossi czy większości sklepów obuwniczych. Jeśli jednak zakupiona przez Ciebie para butów, np. sportowych ma wadę materiałową, konstrukcyjną lub technologiczną – i nie upłynął okres dwuletniej rękojmi– masz prawo złożyć reklamację u Sprzedawcy. W CCC cały  asortyment – w tym również na sneakersy i inne buty sportowe – objęty jest 2-letnią rękojmią. Reklamacji w CCC można dokonać w wybranym salonie. Podstawą przyjęcia reklamacji jest dowód zakupu towaru (np. paragon fiskalny, faktura VAT) bądź inny dowód zawarcia umowy kupna-sprzedaży.

Wynik reklamacji butów w CCC

Warto też wiedzieć, jakie wady butów podlegają reklamacji w CCC, aby cała procedura zakończyła się sukcesem. Są to zwykle wady konstrukcyjne, materiałowe oraz technologiczne. Wady konstrukcyjne wpływają na komfort użytkowania butów (np. pęknięcia szwów, przecierający się materiał), technologiczne to m.in. źle wszyty język, małe otwory na sznurowadła, a materiałowe dotyczą uszkodzenia materiałów poszczególnych elementów – w butach sportowych najczęściej podeszwy.

Sprzedawca ma obowiązek ustosunkować się do Twojego pisma w ciągu 14 dni. Pozytywne rozpatrzenie reklamacji butów w CCC może zakończyć się ich nieodpłatną naprawą, zwrotem pełnego lub częściowego kosztu, wymianą na nowy model.

 

Materiał partnera