Grażyna Torbicka i jej mąż Adam są pogrążeni w żałobie. Z prasowych doniesień wynika, że w wieku 94 lat zmarła Emilia Torbicka – lekarka i pianistka, a prywatnie teściowa słynnej dziennikarki.

Grażyna Torbicka wspomina Piotra Woźniaka-Staraka – jaki był w swojej pracy?

Grażyna Torbicka – mąż

Współmałżonkiem legendarnej już prezenterki jest profesor Adam Torbicki, specjalista w dziedzinie kardiologii i chorób wewnętrznych, będący wiceprezesem European Society of Cardiology oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologiczne. Para pobrała się w 1981 roku i pomimo olbrzymiej popularności dziennikarki, skutecznie i konsekwentnie oddziela życie prywatne od zawodowego.

Zmarła mama profesora Torbickiego również była związana ze światem medycyny – prof. Emilia Torbicka była uznanym lekarzem pediatrą. Kondolencje rodzinie złożyli między innymi: Oddział Kardiochirurgii Szpitala Medicover, koleżanki i koledzy z Zarządu Głównego oraz pracownicy biura Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, oraz Rektor, Senat i społeczność Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

WOW! Grażyna Torbicka pokazała, w jakiej sukni pojawi się w tym roku na festiwalu w Cannes – dziennikarka wygląda w niej GENIALNIE!

W prasie pojawił się również nekrolog, który opublikował Adam Torbicki.

Zasłużona dla warszawskiej pediatrii, wieloletni kierownik Kliniki Akademii Medycznej w szpitalu przy ulicy Niekłańskiej. Studentka Warszawskiego Konserwatorium, a po wojnie Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie, Powstańcza 'Szarotka’ Mamo, jakże dużo w naszych sercach i pamięci zajmujesz miejsca – Syn Adam, synowa wraz z rodziną

Grażyna Torbicka na starszych zdjęciach

Profesor Torbicka, oprócz działalności medycznej, ukończyła edukację muzyczną w klasie fortepianu. Była odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Data oraz miejsce pochówku nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Grażyna Torbicka

Grażyna Torbicka, fot. AKPA/AKPA

Grażyna Torbicka, Adam Torbicki

Grażyna Torbicka, Adam Torbicki, fot. Niemiec/AKPA