W piątek 20. września, na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, ma odbyć się premiera filmu „Ukryta Gra”, ostatniego, jaki wyprodukował Piotr Woźniak-Starak. Grażyna Torbicka w wywiadzie wspomina go i zdradza, jaki był w pracy.

Kim jest KRZYŚ, o którym Agnieszka Woźniak-Starak wspomina w pierwszym po śmierci męża wpisie?

Grażyna Torbicka o Piotrze Woźniaku-Staraku

Według dziennikarki świat filmowy stracił wspaniałego producenta. Wyróżniał się on charakterystycznym, amerykańskim stylem pracy.

Bardzo dbał o zespół aktorski, miał amerykański styl pracy, z tego co wiem on wręcz robił casting na reżysera. Jeśli miał temat, miał dobry scenariusz, szukał odpowiedniego reżysera dla tego filmu. Tu w wypadku Łukasza Kośmickiego, o ile wiem „Ukryta Gra” była jego pomysłem i to jest jego debiut reżyserski. nie jestem pewna, ale zdaje się, że w umowie jako producent Piotr zawsze zastrzegał sobie, że ostateczna decyzja należy do niego. To jest bardzo amerykańskie podejście do roli producenta, na taką klauzulę niewielu reżyserów się zgadza – powiedziała w wywiadzie z „Super Expressem”.

Agnieszka Woźniak-Starak PRZEMÓWIŁA na Instagramie

„Ukryta gra”, ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka – o czym jest?

„Ukryta Gra” to thriller szpiegowski reżyserii Łukasza Kośmickiego. Jego akcja rozgrywa się podczas zimnej wojny. Wszystko dzieje się w Pałacu Kultury i Nauki. Film był kręcony w całości po angielsku z myślą o zagranicznej dystrybucji. Główną rolę zagrał Bill Pullman. Z polskich aktorów zobaczymy m.in. Roberta Więckiewicza, Cezarego Kosińskiego i Magdalenę Boczarską.

Joshua Mansky (Bill Pullman) zagra amerykańskiego matematyka, który zostaje porwany w latach 60. przed tajne służby. Musi wziąć udział w szachowym pojedynku. Jego rywalem będzie sowiecki mistrz Gawryłow. Okazuje się, że za grą kryje się coś więcej.

Piotra Woźniak-Starak zginął w tragicznym wypadku motorówki na jeziorze Kisajno.

ZOBACZ TAKŻE:
Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka dziękuje POLICJI. Wydała długie oświadczenie

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka (ZDJĘCIA)

Rodzinie Staraków grozi ekshumacja zwłok? Służby badają sprawę

scena z: Piotr Woźniak-Starak, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

scena z: Piotr Woźniak – Starak, Agnieszka Woźniak-Starak, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA

scena z: Grażyna Torbicka, fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

scena z: Grażyna Torbicka, SK:, , fot. Niemiec/AKPA