„Tu nie ma nic do opowiadania” – tak brzmiało pierwsze zdanie, jakie padło w pilotowym odcinku serialu. I dużo w tym prawdy. „Przyjaciół” zna każdy. To serial kultowy, ponadczasowy, który wciąga widzów zawsze tak samo.

Nadal do rozpuku śmiejemy się z tekstów Joyea i Chandlera, ponownie wzruszamy się historią Rachel i Rossa, przeżywamy radości i smutki głównych bohaterów, niejednokrotnie przypominające nasze własne historie. To właśnie te emocje powodują, że ten najpopularniejszy serial w historii ma na całym świecie miliony wiernych fanów i wciąż zdobywa nowych. Aż trudno uwierzyć, że od emisji pierwszego odcinka mija właśnie 20 lat.

Dla wszystkich prawdziwych fanów serialu „dwudziestka” to magiczna liczba. Przyjaciele to średnio 20 odcinków w każdym sezonie. Każdy odcinek trwa niewiele ponad 20 minut, a jego produkcja to 20-godzinny dzień pracy. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych co tydzień przed telewizorami siadało ponad 20 milionów widzów, aby poznać kolejne perypetie zwariowanej paczki przyjaciół. Numer, który wisiał na drzwiach mieszkania Moniki i Rachel to 20. Najsłynniejszy tekst Joeya – „How you doin?” – zdobył czwarte miejsce w rankingu 20 najbardziej chwytliwych powiedzonek (Sierpień 2005). W pierwszym sezonie serialu gaża każdego z aktorów wynosiła około 20 tys. dolarów za odcinek, w ostatnim honorarium każdego z głównych bohaterów przekroczyło ponad milion dolarów za występ.

Popularność „Przyjaciół” sprawiła, że w serialu gościnnie pojawiło się ponad 20 największych gwiazd dużego ekranu, takich jak George Clooney, Brad Pitt, Robin Williams, Julia Roberts czy Reese Witherspoon. A w tym roku Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler i Ross obchodzą swoje 20 urodziny!

Z tej okazji Comedy Central przygotowało dla wszystkich fanów serialu mnóstwo atrakcji. 22 września, od godziny 14:00 na kanale Comedy Central na widzów czekać będzie megamaraton odcinków „Przyjaciół” z gościnnym udziałem gwiazd kina. A już od 8 września będzie można wziąć udział w konkursach, rozwiązywać quizy, poznać wspomnienia z planu i niepublikowane wywiady z bohaterami, a to tylko mała część niespodzianek przygotowanych specjalnie z tej okazji dla wszystkich fanów tego kultowego serialu.

Już teraz na antenie Comedy Central emisja wszystkich sezonów „Przyjaciół” od pierwszego do dziesiątego. Usiądź wygodnie na kanapie, zaparz wielki kubek gorącej kawy i zanuć słowa piosenki „I’ll Be There For You”.

Wielki maraton z „Przyjaciółmi”: 22 września, poniedziałek, godz. 14:00
Emisja: Od 25 sierpnia, codziennie, godz. 22:00, 22:25

Serial

Serial

Serial

Serial

Serial