Znana amerykańska koszykarka i olimpijka Brittney Griner (31 l.) jest „zdruzgotana”, po tym, jak rosyjski sąd skazał ją na 9 lat więzienia pod zarzutem przemytu narkotyków do „Matki Rosji”.

Martyna Wojciechowska aresztowana w Pakistanie

W wywiadzie udzielonym w miniony czwartek prawnicy Griner — Maria Blagovolina, partnerka w firmie Rybalkin Gortsunyan Dyakin and Partners oraz Aleksander Bojkow z Moskiewskiego Centrum Prawnego,  powiedzieli, że 9-letni wyrok był prawie dwukrotnie wyższy niż oczekiwali i był trudny dla 31-letniej gwiazdy WNBA do przyjęcia.

Jest zdruzgotana. Jest bardzo zdenerwowana i naprawdę zszokowana, więc musi przetrawić to, co się dzisiaj wydarzyło – powiedziała Maria Blagovolina.

Brittney Griner spędzi 9 lat w rosyjskim więzieniu?

Brittney Griner nie była jeszcze w stanie porozmawiać ze swoją żoną, Cherelle ani z przyjaciółmi lub rodziną od czasu orzeczenia, skomentowała Blagovolina, ale „ma na to pozwolenie” i „mam nadzieję, że będą mogli nawiązać połączenie w przyszłym tygodniu ”.

Amerykańska olimpijka zatrzymana na rosyjskim lotnisku

Griner, która przyznała się do sprowadzenia do Rosji mniej niż 1 mililitra oleju z konopi. Sportsmenka i jej prawnicy próbowali również ustalić, że miała receptę w Stanach Zjednoczonych na używanie medycznej marihuany i argumentowali, że nie została właściwie poinformowana o swoich prawach, kiedy została aresztowana na moskiewskim lotnisku w lutym.

Rosyjski sąd odrzucił jej wniosek o złagodzenie kary, która jest nieco niższa od maksymalnego wymiaru kary za posiadanie narkotyków, wynoszącego 10 lat.