Skandale 2012 roku

Bartosz Węglarczyk podczas przeglądu prasy w Dzień Dobry TVN nazwał pracujące w Polsce Ukrainki „robotami kuchennymi”. Ukraińskie media (i nie tylko) były oburzone. Dziennikarz przeprosił co prawda, ale bardziej niż przeprosiny w pamięci pozostaje niesmak.

***

Skandale 2012 roku

Skandal w rodzinie królewskiej: latem wyciekają do prasy zdjęcia nagiego Księcia Harry’ego, gdy wesoło gra w bilarda z paniami. Odważnie publikuje je brytyjski brukowiec The Sun. Sprawa cichnie, gdy ludzie zaczynają wyrażać… poparcie dla „normalnego księcia”!

***

Skandale 2012 roku

Monarchia brytyjska lubi się rozbierać – chwilę później do mediów trafiły zdjęcia Kate Middleton topless. Książę William pozwał tabloid, który odważył się opublikować fotografie, ale biust księżnej szybko przyćmiła jej ciąża, o której świat dowiedział się przed planowanym oficjalnym obwieszczeniem.

***

Skandale 2012 roku

Kristen Stewart zdradza Roberta Pattinsona. „Jak ona mogła?!” – pytały oburzone fanki aktora. A jednak… Kristen przyłapano na słodkim tete-a-tete z reżyserem Rupertem Sandersem, który reżyserował film Królewna Śnieżka i łowca. Kristen grała w nim główną rolę, ale okazuje się, że najciekawsza rola przypadła jej poza planem. Gdy zdjęcia wyciekły do sieci, aktorka przepraszała i błagała o wybaczenie. Na próżno, bo Robert odszedł. Na krótko, ale jednak. Po chwilowej rozłące znowu są razem, ale ponoć on jest już ostrożniejszy. Oby.

***

Skandale 2012 roku

Jedna z największych afer minionego roku w polskim show biznesie, czyli sprawa żartów Michała Figurskiego i Kuby Wojewódzkiego. Poszło ten fragment ich dialogu, który miał miejsce w programie Poranny WF na antenie radia Eska Rock.

Wojewódzki: A wiesz co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Ukrainą?
Figurski: No?
W: Zachowałem się jak prawdziwy Polak…
F: Kopnąłeś psa.
W: Nie, wyrzuciłem swoją Ukrainkę.
F: A to dobry pomysł… Mi to jeszcze nie przyszło… Wiesz co? Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę.
W: Wiesz co, to ja swoją przywrócę, odbiorę jej pieniądze i znowu wyrzucę.
F: Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił.
W: Eee… Ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach.

Figurski wyleciał (niechybnie za ten niedoszły gwałt), później wyznał, że przestał chadzać na sushi w ramach oszczędności. Cała Polska współczuła mocnego zaciskania pasa.

***

Skandale 2012 roku

Maria Czubaszek przyznała się do dwóch aborcji.

– Nigdy z tego powodu nie miałam traumy, tylko mówiłam: Boże, jak to cudownie, że ja to zrobiłam – powiedziała tracąc rzesze sympatyków.

***

Skandale 2012 roku

Mikołaj Krawczyk i Agnieszka Włodarczyk skandal wywołali swoim „ciałem astralnym”, które jemu kazało zostawić matkę dwójki swoich dzieci, Anetę Zając. Aktor nie pojawił się ponoć na chrzcie maluchów – ważniejsze było towarzystwo Agnieszki.

***

Skandale 2012 roku

Iza Bartosz, naczelna magazynu Gali, napisała książkę Wybaczcie mi poświęconą Katarzynie W., matce tragicznie zmarłej 6-miesięcznej Magdy z Sosnowca. Internauci w swych wypowiedziach nie zostawili na Bartosz suchej nitki. Bartosz zyskała rozgłos, straciła za to prace. Na osłodę pozostał jej mało zaszczytny tytuł „hieny roku”.

***

Skandale 2012 roku

Agnieszka Szulim straciła pracę w Pytaniu na śniadanie po tym, jak prof. Mariusz Jędrzejko z Mazowieckiego Centrum Profilaktyki, oskarżył ją o palenie marihuany przed kamerami, powołując się na rozmowę, która miała miejsce tuż przed programem. Szulim miała powiedzieć mu, że od lat pali „trawkę”. Prezenterka zaprzeczyła, ekspert stwierdził bez ogródek przed milionami widzów: „pani łże”.

***

Skandale 2012 roku

Kora Jackowska i jej suczka Ramona stały się bohaterkami, również z marihuaną w tle. Do mieszkania piosenkarki wkroczyli funkcjonariusze policji po tym, jak służby celne wykryły 60 g marihuany w paczce adresowanej do… psa.

***

Skandale 2012 roku

Afera odbytowa: w sieci pojawiły się zdjęcia Natalii Siwiec reklamującej serum do wybielania… odbytu. Zrobił się szum z dużą ilością śmiechu. Modelka twierdziła, że nigdy takowych kosmetyków nie reklamowała i nie minęła się z prawdą – jej zdjęcia można było kupić za niewielką kwotę i wykorzystać do reklamowania przeróżnych rzeczy, na czym skorzystali sprzedawcy. Miss Euro szybko zmieniła się w Miss Odbytu.

***

Skandale 2012 roku

Ślub jak z bajki, a tu zwierzęta głodują… Na weselu Oli Kwaśniewskiej i Kuby Badacha zbierano na schronisko dla zwierząt. Władze placówki poskarżyły się później mediom, że żadne pieniądze do nich nie trafiły. Ostatecznie nowożeńcy uregulowali zadeklarowane wcześniej zobowiązania, ale do tego czasu w prasie i internecie sporo osób… wieszało na nich psy.