Kiedy przypominać śluby gwiazd jeśli nie latem?

Spójrzmy zatem, jak wyglądały słynne panny młode w ten jedyny dzień:

Avril Lavigne wybrała suknię Very Wang. Właściwie to sukienki były dwie – panna młoda przebrała się wieczorem w koronkową, nieco skromniejszą kreację tej samej projektantki.

Kiedy Britney Spears zdecydowała się powiedzieć \”Tak\”, postanowiła, że ślub będzie skromny, w rodzinnym gronie.

Faktycznie, kreacja była oszczędna. Oczywiście nie pod względem finansowym, bo projekty Monique L’Huillier kosztują niemało. Brit miała bukiet z białych róż. Druhny nosiły suknie koloru burgunda, a w trakcie przygotowań różowe dresy Juicy Couture.

Kreacja Catheriny Zet-Jones to prawdziwy glamour, który nigdy się nie starzeje.

Aktorka wybrała suknię od Christiana Lacroix, jednego ze swoich ulubionych projektantów. Jedwabna kreacja ozdobiona była haftami, aplikacjami i koronką Chantily, z której w całości wykonany był imponujący tren. We włosach błyszczała diamentowa tiara wypożyczona od Tiffany\’ego.

Cheryl Tweedy, gwiazda Girls Aloud, wybrała suknię projektu Roberto Cavalliego.

Przód zdobiły aplikacje, które układały się w kształt wstążki.

We włosach miała diamentową tiarę oraz wykończony lamówką welon.

Gwen Stefani postawiła na oryginalność i wybrał jedwabną suknię projektu Johna Galliano. Całość byłaby dość tradycyjna, gdyby nie fakt, że dół sukni był absolutnie różowy.

To była sensacja. Sensacja kiczu, oczywiście. Katie Price (Jordan) postanowiła, że w dzień ślubu zmieni się w żywą Barbie. Projektantom i krawcowym pokazała pudełko z lalką mówiąc: \”Chcę tak wyglądać\”.

Miała na sobie różową suknię duńskiej projektantki Isabell Kristensen, w całości pokrytą kryształkami Swarovskiego. Całości dopełniała gigantyczna tiara.

Gdy zmierzała w kierunku pana młodego, nie grano Marsza Weselnego, a I Have Nothing z repertuaru Whitney Houston.

Gwiazda serialu Gotowe na wszystko, Marcia Cross postanowiła na tradycję. Uwagę zwracał piękny, tradycyjny welon i… bujne, rude fale ich właścicielki.

Najdroższym elementem była naturalnie biżuteria – diamentowa bransoletka, kolczyki i naszyjnik wykonane z platyny i pięciokaratowych diamentów.

Wiele osób spodziewało się, że Victoria Beckham wybierze suknię brytyjskiego projektanta, tymczasem ona zdecydowała się na kreację Very Wang.

Spicetka postawiła na klasykę z nowoczesnymi elementami.

Ta \”klasyka\” zajęła 15 miesięcy. Pracowało nad nią 8 osób, zaś wykonanie poprzedziły dwie konsultacje i sześć przymiarek.

Na głowie miała niewielką koronę, zaś na szyi diamentowy krzyż – prezent od Davida, który dostała rok wcześniej.

– Nie nosiłam go. Zostawiłam go sobie na dzień ślubu – wyznała później Posh.

Bardzo ciekawym elementem był bukiet. Zamiast kwiatów można tam było znaleźć zielone i czarne jagody, chrust, bluszcz, jeżyny, a nawet jabłka.