Miesiąc temu historia 30-letniej Izabeli wstrząsnęła całą Polską. Kobieta trafiła do Szpitala Powiatowego w Pszczynie w 22. tygodniu ciąży, po odejściu wód płodowych. Lekarze czekali, aż płód umrze ze względu na ustawę antyaborcyjną, w tym czasie 30-latka zmarła z powodu sepsy. Po skandalu NFZ przeprowadził szczegółową kontrolę szpitala!

Ciężarna Izabela z Pszczyny klęczała na ziemi i wymiotowała. Nowe fakty w sprawie

NFZ przeprowadził kontrolę na szpital w Pszczynie

Dziś odbyła się konferencja prasowa NFZ, na której przedstawiono wyniki kontroli przeprowadzonej w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie. Potwierdzono liczne nieprawidłowości w organizacji, sposobie realizacji i w jakości świadczeń udzielonych pacjentce. NFZ nałożył na placówkę karę w wysokości blisko 650 tys. zł.

Ze swojej strony możemy oczywiście ukarać tego świadczeniodawcę, ale nie zmienia to faktu, że jednak doszło do tragedii nieodwracalnej w skutkach – przyznał prezes NFZ Filip Nowak.

Tak Kaja Godek komentuje śmierć ciężarnej z Pszczyny: „Winne są środowiska feministyczne”

NFZ zwrócił się nawet o opinię do Konsultanta Krajowego w dziedzinie perinatologii prof. Mirosława Wielgosia, który stwierdził, że wątpliwości budził personel medyczny pod kątem udzielających świadczeń zdrowotnych:

Z przykrością muszę stwierdzić, że działania, które zostały podjęte wobec pacjentki, podczas jej pobytu w szpitalu były niewystarczające i nie były adekwatne do sytuacji klinicznej i uzyskiwanych wyników badań – powiedział prof. Mirosław Wielgoś. 

Głos zabrał także Rzecznik Praw Pacjenta, Dominik Chmielowiec. Ocenił, że doszło także do naruszenia godności.

Śmierć ciężarnej z Pszczyny: 30-latka przed śmiercią pisała do swojej matki, że się boi

Szpital Powiatowy w Pszczynie Fot. Jarek Praszkiewicz / Forum