Snoop Dogg wypowiedział się na Instagramie, że ma już dość wszelkich filmów, które ukazują trudną przeszłość czarnoskórych w Ameryce Północnej.

Zaatakował przy tym twórców filmu 12 lat w niewoli oraz serialu Roots.

Zobacz też: Snoop Dogg był alfonsem

Ta druga produkcja w szczególności „oberwała”, choć opowiada historię czarnoskórego Kunty Kinte, którego oddano do niewoli.

Według rapera, to czas najwyższy, aby w końcu ruszyć do przodu, a nie żyć ciągłymi kompleksami oraz na nich budować swój sukces.

Muzyk powiedział również, że nie ma sensu wciąż wałkować tematu, ponieważ obecnie ta przeszłość nie ma wpływu na osiągnięcie sukcesu wśród czarnoskórych Amerykanów.

Co więcej, stwierdził, że ciągłe ukazywanie tego problemu jest po prostu… rasistowskie i opiera się na błędnych schematach.

Zobacz też: Snoop Lion na planie nowego teledysku (FOTO)

Dlaczego Snoop Dogg atakuje twórców Roots na swoim Instagramie?

Raper zaproponował przy tym stworzenie produkcji, które ukazują czarnych w pozytywnym świetle. Takie produkcje udowodnią również, że czarnoskórzy osiągnęli wiele sukcesów w wielu dziedzinach.

W emocjonalnej wiadomości powiedział, że:

Bez urazy, ale nie mogę już dłużej oglądać pie***nych filmów, gdzie czarni są ciągle poniżani. Wkładają nam tylko do głowy g**no o tym, jak nas „stworzyli”.

Nie rozumiem Amerykanów, chcą wciąż pokazywać, jak nas wykorzystywali przez setki, setki lat… Wiecie co? Zrobimy to samo. Pomyślicie o tym. Wszyscy możemy zrobić serial o tym, jakie sukcesy odnoszą czarnoskórzy!

Zobacz też: Snoop Lion: homoseksualizm nigdy nie będzie możliwy w rapie!

Serialu broni producent Roots, LeVar Burton:

Mam nadzieję, że dyskusja wokół Roots wypełni luki i w końcu stanie się jasne, że dzisiejsza Ameryka jest bezpośrednio związana z historią Ameryki Południowej i handlem niewolnikami.

I że niektóre problemy, z którymi nadal się borykamy, mają swoje korzenie w niewolnictwie i towarzyszącemu mu rasizmowi.

Te słowa potwierdza czarnoskóra aktorka Olivia Cole, która występowała w pierwotnej wersji Roots z lat 70. W jednym z wywiadów stwierdziła, że:

Potrzebujemy tych głosów. Musimy wiedzieć, skąd pochodzimy. Musimy wiedzieć, jak znaleźliśmy się tu, gdzie jesteśmy. To musi być przekazywane każdemu pokoleniu.

Zobacz też: Snoop Dogg w Basenie!

Kto ma rację w tym sporze? Czy takie filmy rzeczywiście powinny powstawać?

@SnoopDogg #Roots #12YearsOfSlave Sponsored By The #UpCommunity

Film zamieszczony przez użytkownika KANG (@raspy_rawls)

Snoop Dogg oskarża o rasizm... twórców filmu o czarnoskórych niewolnikach

Snoop Dogg oskarża o rasizm... twórców filmu o czarnoskórych niewolnikach

Snoop Dogg oskarża o rasizm... twórców filmu o czarnoskórych niewolnikach