Boho to jeden z ulubionych trendów fashionistek na całym świecie, który powraca z każdym sezonem wiosenno-letnim. Ten styl to jednak nie tylko zwiewne sukienki w kwiaty i szerokie spodnie dzwony. To przede wszystkim manifest wolności i kreatywności. To wskazówka jak się ubierać, by czuć się modnie, pewnie i po prostu swobodnie. W tej kwestii z pomocą nadchodzi marka bonprix, która doskonale wie, jakie będą najgorętsze must-have w nadchodzących sezonach.

Styl boho narodził się w latach 60-70. XX w. Swoją nazwę zawdzięcza bohemie, czyli artystycznemu środowisku. W kolejnych latach, ze stylizacjami tego typu kojarzymy między innymi  aktorkę Ali MacGraw, gwiazdę głośnego filmu „Love Story”, która nosiła długie, etniczne sukienki maxi i duże ilości ciężkiej biżuterii. Francuską odmianę tego stylu reprezentowała piosenkarka i aktorka Jane Birkin, która łączyła jeansowe spodnie dzwony z koronkowymi, dziewczęcymi bluzkami. Ten eklektyzm pozostał w trendach do dzisiaj.

Kolejny czas triumfu dla trendu boho przypada na lata 2000 i nadal trwa. Na początku nowego wieku lansowano trend współczesnej boho chic, łącząc lekkie sukienki z masywnymi butami czy bufiaste koszule z podartymi jeansowymi shortami. Współczesne prekursorki tego stylu to między innymi modelka Kate Moss, siostry Mary-Kate i Ashley Olsen czy piosenkarka Florence Welch. Jak dołączyć do współczesnego pokolenia miłośniczek boho? To bardzo proste! Przede wszystkim nie obawiaj się niekonwencjonalnych połączeń. Porzuć stereotypy, przełamując eleganckie rzeczy z tymi w bardziej rockowym stylu. Postaw na luz, zwiewne materiały i swobodne fasony.

Daj szansę kolorowym, etnicznym wzorom! Nie zapomnij także o odpowiednich dodatkach –Twoimi sprzymierzeńcami będą kowbojki, sandałki, torby z frędzlami, kapelusze z dużym rondem i masywna biżuteria.Wszystkie najważniejsze trendy, nie tylko boho, znajdziesz na www.bonprix.pl

Zobacz niżej najlepsze propozycje ubrań i dodatków w stylu boho!

*Materiał partnera