20 lat temu, 6 godzin od zgłoszenia na policję zaginięcia swojej córki, JonBenet Ramsey, jej ojciec John odnalazł zwłoki dziewczynki. Były w piwnicy, w jego własnym domu. JonBenet znaleziono ze sznurkiem owiniętym wokół szyi, skrępowanymi rękoma i śladami po uderzeniu w głowę.

Co wydarzyło się 26 grudnia 1996 roku w domu Ramseyów?

Tajemnicza śmierć 6-letniej królowej piękności. Kto zabił JonBenet Ramsey?
Patsy, mama 6-letniej JonBenet i 9-letniego Burke’a zeszła rano do kuchni. Pod drzwiami domu znalazła list na 2 strony od porywacza jej córki. Żądał okupu w wysokości 110 tysięcy dolarów. Kobieta natychmiast zawiadomiła policję.

Zobacz: Poznajecie tę dziewczynkę? (FOTO)

Patsy, była miss Virginii, swoje ambicje i plany zostania Miss Universe przelała na 6-letnią córeczkę. JonBenet startowała w wielu konkursach piękności, przez co stała się celem dla pedofilii. Choć patolog uznał, że dziewczynka nie została zgwałcona, śledczy nie wykluczyli, że oprawca mógł zmusić ją do innych czynności seksualnych.

&nbsp

Co było dalej? Sprawa została medialnie nagłośniona, policja odczuwała społeczną presję – trzeba było wskazać winnego.

Tajemnicza śmierć 6-letniej królowej piękności. Kto zabił JonBenet Ramsey?

Jako pierwsi za sprawców uznani zostali rodzice 6-latki, jednak szybko oczyszczono ich z zarzutów. Kolejnym podejrzanym był brat JonBenet, Burke. Zgodnie z zeznaniami świadków, chłopiec miał mieć problemy z zazdrością o młodszą siostrzyczkę, która szybko stała się oczkiem w głowie rodziców. W dniu śmierci dziewczynki rodzeństwo miało pokłócić się o przekąskę z ananasa, którą zjadła JonBenet. Teoria głosi, że zezłoszczony Burke uderzył siostrę latarką w głowę.

Zobacz: ZAKAZ ORGANIZOWANIA KONKURSÓW PIĘKNOŚCI? (FOTO)

29-letni Burke udzielił niedawno wywiadu. Dzisiaj jest oczyszczony z zarzutów i ma żal do mediów, że zainteresowaniem, którym obdarzyły jego rodzinę, zniszczyły mu życie.

&nbsp

Przez długi czas media sprawiały, że nasze życie oszalało. Nie sposób nie zauważać kamer i wozów transmisyjnych na podwórku własnego domu. A kiedy jechaliśmy do supermarketu, widziałem tabloidy ze swoją twarzą, z twarzą JonBenet, na pierwszej stronie. Kiedy coś takiego widzisz, jako mały dzieciak, to jest jakiś chaotyczny koszmar – mówił.

Kolejnym podejrzanym o zamordowanie małej miss był jej nauczyciel, John Mark Karr, sam zresztą przyznał się do zbrodni, jednak policja uznała jego zeznania za fałszywe.

Od śmierci dziewczynki minęło 20 lat, sprawa do dzisiaj nie jest wyjaśniona i należy do do tych tajemniczych i intrygujących zagadek kryminanych.

Zobacz: Eden Wood – żywa lalka i gwiazda wyborów miss (FOTO)

Tajemnicza śmierć 6-letniej królowej piękności. Kto zabił JonBenet Ramsey?

Tajemnicza śmierć 6-letniej królowej piękności. Kto zabił JonBenet Ramsey?