13-letnia Roksana Węgiel będzie reprezentować Polskę na tegorocznej Eurowizji Junior w Mińsku. Kim jest zwyciężczyni The Voice Kids, która podbiła serca telewidzów i będzie walczyć o zwycięstwo w międzynarodowym konkursie??

Parodia piosenki Toy oskarżona o ANTYSEMITYZM?!

Na castingach do The Voice Kids Roksana zaśpiewała utwór Beyonce, Halo. Głos dziewczynki zachwycił wszystkich jurorów, lecz ostatecznie nastolatka wybrała drużynę Edyty Górniak. Dzięki wsparciu mentorki i wielkiemu talentowi, Węgiel wygrała cały konkurs. Kariera dziewczynki rozwinęła się błyskawicznie. Jej teledysk do piosenki „Żyj” został obejrzany ponad 8 milionów razy, a najnowszy singel „Obiecuję” pokazuje, że młoda wokalistka ma swój muzyczny styl.

Roksana to także zapalona instagramerka. Jej profil śledzi ponad 220 tysięcy internautów:

Wygrana w „The Voice Kids” była dla mnie wielkim wyróżnieniem i spełnieniem marzeń, ale możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji Junior to naprawdę zaszczyt. Warto marzyć i dążyć do wyznaczonych sobie celów. Dziękuję za zaufanie.

– powiedziała o udziale w dziecięcej Eurowizji.

Odbiorą jej za to zwycięstwo? OBRAZIŁA inną kulturę!

Konkurs odbędzie się 25 listopada w białoruskim Mińsku i będzie transmitowany na kanale TVP ABC. W poprzedniej edycji Polskę reprezentowała Alicja Rega, która piosenką Mój dom wywalczyła ósme miejsce.

Uważacie, że Roksana ma szansę wygrać Eurowizję?