Księżna Camilla w lipcu będzie obchodzić swoje 75. urodziny, z tej okazji rozmawiała z brytyjskim Vogue. W wyjątkowo rzadkim wywiadzie mówiła o swoim życiu osobistym i zawodowym oraz o tym, jak radzi sobie napiętym harmonogramem pracy, utrzymując jednocześnie relacje z 73-letnim księciem Karolem.

Czasami nie jest to łatwe, ale zawsze staramy się znaleźć moment w dniu na spotkanie […] Czasami to tak, jakby statki przepływały obok siebie w nocy, ale zawsze siadamy razem, pijemy herbatę i dyskutujemy o minionym dniu – wyznała w rozmowie.

Księżna Camilla od lat walczy z uzależnieniem od alkoholu

Camilla o życiu z księciem Karolem

Para po raz pierwszy spotkała się na meczu polo w 1970 roku i podobno natychmiastowo poczuli coś do siebie. Pozostali bliskimi przyjaciółmi przez całe swoje małżeństwa — Karola z Dianą, księżną Walii i Camilla z Andrew Parker-Bowlesem. Dopóki ich romans nie został upubliczniony w prasie w 1992 roku. Camilla i Andrew ogłosili, że rozwodzą się w 1995 roku. Charles i Diana rozwiedli się w 1996 roku. Diana zmarła rok później.

To jest hit: zobacz, co Camilla zrobiła podczas wizyty Trumpa

Camilla zauważyła również, że „pięknie jest nadrobić zaległości”, kiedy ona i jej mąż „mają trochę czasu dla siebie”:

Wiesz, najmilsze jest to, że siedzimy i czytamy nasze książki w różnych kątach tego samego pokoju” – wyjaśniła. „To bardzo relaksujące, ponieważ wiesz, że nie musisz prowadzić rozmowy […] Po prostu siedzimy i jesteśmy razem – dodała.

Fot. HANNAH MCKAY / Reuters / Forum

Książę Karol i księżna Camilla na premierze „No Time To Die” fot. PA Images / Forum

Camilla Parker Bowles z synem

Camilla Parker Bowles z synem fot. Reuters / Forum