Tomasz O., zawodnik MMA oraz aktor serialu „M jak Miłość” i filmów Patryka Vegi, usłyszał zarzuty prokuratorskie. Miał posługiwać się fałszywą fakturą.

Beata K. usłyszała zarzuty. Znane są szczegóły

Tomasz O. usłyszał prokuratorskie zarzuty

Tomasz O. ma być jedną z osób z show-biznesu zamieszanych w sprawę agencji eventowej, która wystawiała faktury za wykonanie fikcyjnych usług. Według śledczych, ich kwota to prawie 15 milionów złotych. Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi przeciwko jej właścicielowi śledztwo od 2019 roku.

Jak podaje Radio ZET, prokuratura postawiła Tomaszowi O. zarzut posługiwania się nieprawdziwą fakturą. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Potwierdzam, że czynności z udziałem wskazanej przez pana osoby wykonano w dniu 8 września bieżącego roku w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie – powiedział rzecznik Marcin Saduś w rozmowie z Radiem ZET.

Tomasz O. nie przyznaje się do winy, ale ponoć ustalenia prokuratury potwierdzają zeznania księgowej agencji eventowej, która rozliczała aktora.

AKTUALIZACJA

Tomasz O. powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską:

Obecnie trwa postępowanie w sprawie. Nie mogę ujawniać szczegółów śledztwa. Sprawa jest w toku i jestem przekonany, że wszelkie wątpliwości zostaną wyjaśnione.

scena z: Tomasz Oświeciński, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA