W Alpach doszło do tragicznego zdarzenia – zginął Kacper Tekieli, polski wspinacz i mąż Justyny Kowalczyk-Tekieli, poinformował portal dts24.pl. Miał 38 lat.

Kacper Tekieli zginął tragicznie w Alpach

Ta smutna wiadomość pojawiła się na stronie dts24.pl, która jako pierwsza oficjalnie doniosła o śmierci Kacpra Tekielego. Jerzy Natkański, dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego, potwierdził te informacje w rozmowie z Radiem ZET. Według jego relacji, Tekieli zginął wskutek lawiny. Ostatnio przebywał w szwajcarskich Alpach, gdzie podjął się zdobywania kolejnych czterotysięczników.

Justyna Kowalczyk urodziła! Wybrała oryginalne imię dla dziecka

W mediach społecznościowych informował o swoich planach – 9 maja o wyprawie na Bishorn (4153 m), a następnie o wejściach na Weissmies (4017 m) i Lagginhorn (4010 m). Jego ostatni post pojawił się we wtorek – była to fotografia plecaka na tle gór. W poprzednim weekendzie informował o osiągnięciach, takich jak zdobycie Allalinhorn (4027 m), Strayhorn (4190 m) i Rimpfishhorn (4199 m). Pasją i miłością Kacpra Tekielego były góry.

WOW! Tak Justyna Kowalczyk trenuje w zaawansowanej ciąży. „A jakie dotlenienie dla dzieciaczka”

Tekieli pozostawił swoją żonę, również sportsmenkę, Justynę Kowalczyk oraz niespełna trzyletniego synka. Była polska biegaczka narciarska w 2019 r. związała się z alpinistą i instruktorem wspinaczki. Rok później para wzięła ślub cywilny, a w 2020 r. powitała na świecie swoje jedyne dziecko.

Justyna Kowalczyk jest w CIĄŻY? Pokazała powiększony brzuszek!

Justyna Kowalczyk jest w CIĄŻY? Pokazała powiększony brzuszek!

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli w samochodzie

Justyna Kowalczyk, Kacper Tekieli/fot. Instagram/nartowa.pani