W czwartek media obiegła tragiczna informacja, że nie żyje Kacper Tekieli. Zginął wskutek lawiny. Ostatnio przebywał w szwajcarskich Alpach, gdzie podjął się zdobywania kolejnych czterotysięczników. Podczas wyprawy towarzyszyła mu rodzina, w tym żona Justyna Kowalczyk-Tekieli – biegaczka narciarska i mistrzyni olimpijska.

Justyna Kowalczyk znów opublikowała łamiący serca post!

 Mąż Justyny Kowalczyk nie żyje

38-latek planował wyrównać rekord znanego szwajcarskiego wspinacza Ueliego Stecka – jedynego wspinacza i himalaisty, który zdobył wszystkie 82 alpejskie czterotysięczniki. Niestety, 17 maja w trakcie zejścia północną stroną góry Jungfrau, Kacpra Tekielego porwała lawina. Gdy w środę urwał się z nim kontakt, natychmiast powiadomiono szwajcarskie służby górskie. Ze względu na złe warunki atmosferyczne, akcja ratunkowa rozpoczęła się dopiero następnego dnia około godziny 7 rano. To właśnie wtedy helikopter z ratownikami zdołał wlecieć do doliny, w której odnaleziono ciało Kacpra.

Nowe informacje w sprawie śmierci Kacpra Tekielego. Akcja ratunkowa rozpoczęła się dopiero następnego dnia

Justyna Kowalczyk-Tekieli nie opublikowała jednego większego oświadczenia, lecz od dnia śmierci co kilka godzin publikuje zdjęcia ukochanego męża ze wzruszającym krótkim wpisem.

Był najcudowniejszy. Był najpiękniejszą osobą na świecie – tak brzmiał pierwszy z jej wpisów po śmierci męża. 

Tak Justyna Kowalczyk pożegnała męża na Facebooku

Z kolei w sobotę opublikowała kolejny post na Instagramie poświęcony Kacprowi. Na zdjęciu widzimy, jak pozuje na szczycie Jungfrau, więc prawdopodobnie to jego najświeższe i ostatnie zdjęcie. Pod zdjęciem Justyna Kowalczyk upubliczniła ostatnią wiadomość do męża:

7 V 2023 Jungfrau (4158m)

10.12 AM
-PIK. Kocham Was Kotki.
-My Ciebie bardziej mój Kochany. Brawo.
…..
Dobranoc mój cudowny Kacperku – napisała biegaczka narciarska.

Justyna Kowalczyk pokazała NAGI ciążowy brzuch na tle gór

Justyna Kowalczyk pokazała NAGI ciążowy brzuch na tle gór

Justyna Kowalczyk wzięła ślub

Justyna Kowalczyk, Kacper Tekieli/fot. Instagram/nartowa.pani

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli w samochodzie

Justyna Kowalczyk, Kacper Tekieli/fot. Instagram/nartowa.pani