Wiecie, niektóre gwiazdy czują prawdziwą potrzebę obcowania ze sztuką. Dla ducha, niekoniecznie dla lansu. W środę 23 maja tak było – uroczyste otwarcie wystawy fotografii W.W.D.M.K.T.S.A.W.J.P.T.N. przyciągnęło takie gwiazdy jak Agata Passent, Alicja Borkowska, Andrzej Chyra, Kamil Sipowicz, Ewa Gawryluk, Waldemar Błaszczyk, Dorota Wróblewska, Fiolka Najdenowicz i Przemysław Saleta. Zachęciły ich na pewno zdjęcia światowej sławy fotografika Davida Michaela Kennedy’ego oraz znakomitych polskich artystów: Tomka Niewiadomskiego, Artura Wesołowskiego, Wojtka Wieteska, Jacka Poremby oraz Tomka Sikora.

Co można zobaczyć na takiej wystawie? Chociażby portret Kuby Wojewódzkiego, zaryzykujmy określenie: polskiej ikony popkultury. Zdjęcie, podobnie jak reszta prac, zostało zaprezentowane na cyfrowych ramkach fotograficznych Phillipsa.

Pokazane prace Kennedy’ego mają ciekawą historię – artysta pewnego dnia sprzedał dom, kupił ciężarówkę i ruszył w trasę po Ameryce fotografując obrazy i ludzi. Tak powstał cykl On the Road. Wcześniej artysta pracował z całym mnóstwem prestiżowych magazynów. Publikował w Rolling Stone, Nesweeku, Timesie i Elle.

Artur Wesołowski z kolei współpracuje z polskimi czasopismami, w tym polskim Elle, Glamour, Pani, Twój Styl, Uroda, Viva. Pewnie większość z Was wiele razy oglądała jego prace nie wiedząc, że to on jest ich autorem. Na wystawie zaprezentuje cykl It’s not my daughter/ To nie jest moja córka.

Zdjęcie Kuby Wojewódzkiego wyszło spod obiektywu Jacka Poręby, wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego wykładowcy portretu i fotografii mody na Akademii Fotografii. Pokaże odwiedzającym m.in. cykl Sudan.

Wojtek Wieteska stwierdził, że „swój pokaz trzymać będzie w ścisłej tajemnicy do momentu projekcji”.

Tomek Niewiadomski, uczeń Kennedy’ego pokaże cykl Krótkie Historie powstały podczas pobytu artysty w Nowym Jorku i licznych podróży do Japonii, Chin oraz Indii.
Nowością jest sposób prezentowania fotografii – w tym celu wykorzystane zostały cyfrowe ramki Philipsa, 7 i 9 calowe panele LCD o wysokiej rozdzielczości 130 dpi, które pozwalają uzyskać efekt zdjęcia wywołanego w sposób tradycyjny. Ramki umożliwiają wyświetlanie zarówno jednej fotografii, jak i całej prezentacji zdjęć i mogą być ustawione zarówno w pionie, jak i w poziomie. Takie rozwiązanie jest trafione, bo obecnie zaledwie 20% ukazuje się drukiem. A taka ramka pozwala wyświetlić nawet 150 zdjęć.

Zainteresowani mogą zresztą zobaczyć sami. Wystawa otwarta jest w dniach 24 maja – 17 czerwca 2007; Kuchnia Królikarni, ul. Puławska 113 a.
Godziny otwarcia wystawy: wtorek, środa, czwartek, niedziela 10-16, piątek – sobota 10 – 20

Zdjęcie Artura Wesołowskiego:

Zdjęcia Davida Kennedy\’ego:

Zdjęcie Jacka Poremby:

Zdjęcie Tomka Sikory:

Zdjęcie Tomka Niewiadomskiego:

Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk | Fiolka Najdenowicz
Agata Passent | Iwona Kutyna
David Kennedy | Sylwia Wiśniewska z mężem Karimem Martusiewiczem z Voo

Przemysław Saleta z przyjaciółką Ewą:

Adam Zdrzałka, Beata Jedynak (Philips Polska), Tomek Niewiadomski, David Kennedy (Galeria 65) oraz Marcin Cendrowicz (Philips Polska)

Koncert Sylwii Wiśniewskiej

Andrzej Chyra i Agata Passent: