Radek Pestka wygrał piątą edycję programu „Top Model”. Po zwycięstwie bardziej zajął się influencerką niż modelingiem. Dopiero teraz przyznał się, że nie skończył szkoły średniej i w tym roku postanowił podejść do matury.

Radek Pestka podszedł do matury

Radek Pestka został BRUTALNIE pobity! Te zdjęcia szokują

Radek Pestka w serwisie dziendobry.tvn.pl tłumaczył, że miał trudną sytuację materialną, i życiową, dlatego w wieku 18 lat przerwał naukę.

Później, kiedy mieszkałem w Trójmieście uczęszczałem do szkoły zaocznej i w dzień egzaminów był casting do „Top Model”. Nauka poszła wówczas innym torem – odszedłem od niej. Teraz pomyślałem, że warto się zmobilizować i odświeżyć mózg – powiedział Radek Pestka.

Radek Pestka o swojej chorobie

Dodał, że wcześniej nie chwalił się tym, że nie ma matury, ale tym razem chciał dać przykład innym:

Wiele osób uważa, że kiedy przerwie naukę, nie wróci do niej. Nie próbują jeszcze raz, myślą, że to wstyd. Ja też się wcześniej nie chwaliłem się, że będę podchodził do matury, tylko właśnie poinformowałem o wszystkim w dzień matur. Nie wiedziałem, czy do końca się zmobilizuję i czy nie zrezygnuję… Ale pomyślałem, że fajnie być przykładem dla innych, bo wiek to nie jest żadna granica – podkreśla.

Pestka dzisiaj na swojej instagramowej relacji napisał, że matura z angielskiego poszła mu bardzo dobrze. Przyznaje, że posługuje się angielskim na co dzień i ogląda wszystko w tym języku.

Radek Pestka rozważa decyzję, która ogromnie zasmuciła jego fanów